Чеський експерт: Анексія Криму – стресова реакція Путіна на Євромайдан в Україні

448
Відомий чеський аналітик запевнив, що РФ професійно провела анексію Криму

Політичний географ із Чехії Міхаель Романцов прокоментував анексію Криму російським президентом Владіміром Путіним та його дії на Сході України.

Про це він розповів в інтерв’ю словацькому виданню Denník N.

За словами чеського аналітика, анексія Криму була професійною, спланованою та добре проведеною операцією.

«Військові мали добре розроблений план дій, якого вони дотримувалися, що підтверджує: в російському Генштабі працюють професіонали, здатні на підготовку такого плану. Але є тут і важливіші речі, що стосуються політики. Чим більше ми віддаляємося від тієї операції в часі, тим зрозуміліше, що ніякого геніального стратегічного кроку не було – було тільки тактичне і, можливо, дурне рішення», – підкреслив експерт.

«Я твердо переконаний в тому, що Путін діяв у стані неймовірного стресу, що його налякали події на Майдані. Він боїться такого, як чорт ладану. Коли з’ясувалося, що його людина в Україні не впоралася, Путін у стресі відреагував», – зауважив Романцов.

Також він додав, що військове вторгнення на Донбас зовсім інша справа, хоча там і думали, що кримський сценарій повториться.

«Проте на той момент Україна вже оговталася від шоку, а, значить, фактор несподіванки грав меншу роль. Крим – півострів, де сама природа подбала про певні чіткі обмеження. У Криму, точніше в Севастополі, був російський гарнізон, тоді як на Сході України необхідно було проникнути в регіон, який був відкритий для решти держави», – наголосив географ.

«На відміну від Криму, де по суті ніхто не чинив опору, там був відчутний підйом, але дуже скоро все змінилося з точністю до навпаки. Нехай Путін і робив вигляд, що не має до цього ніякого відношення, він не надав солдатам тієї підтримки, яка допомогла б їм впоратися з ситуацією», – підсумував чеський аналітик.

Коментарi

Коментарiв