Путіна даремно вважають геополітичним генієм – ІноЗМІ

381
Путіна не можна вважати блискучим політичним гравцем світового масштабу - швецький політик

Колишній прем’єр-міністр Швеції Карл Більдт пояснив, чому Путіна не можна вважати блискучим політичним гравцем світового масштабу.

Про це він пише у статті для The Washington Post.

Розвінчувати таке «звання» глави Кремля шведський політик аналізує з україно-російських відносин.

Так, зазначив він, Кремль в особі Путіна активно втручався у президентські вибори 2004 року в Україні, «просуваючи» Віктора Януковича, а пізніше примушував Україну вступити в Митний союз, перешкоджаючи її бажанням укласти угоду про вільну торгівлю з ЄС.

«Важкий пропагандистський наступ на Україну поєднувався з жорстокими економічними кроками», – пише Більдт.

Він підкреслив, що радники Путіна публічно погрожували Києву «катастрофічними наслідками», вимагаючи змінити курс. Янукович у відчайдушній спробі знизити плату за російський газ затримав угоду з ЄС і таємно пообіцяв вступити в Митний союз, стверджує автор.

Експерт нагадав, що коли розпочався Євромайдан, «Янукович, переконаний Путіним», застосував зброю проти демонстрантів, більше 100 людей загинули, і «результат був катастрофою для обох лідерів».

«Потужна телевізійна пропаганда, «маленькі зелені чоловічки», навіювання своїм «гарячим головам» націоналістичних ідей, поставки важких озброєнь, грошові вливання – здавалося, цей шматок пирога того вартий! Однак усе це провалилося», – наголосив експерт.

«Україна відновилася після майже катастрофічної фінансової ситуації на початку 2014 року, зміцнила свою демократію, почала впроваджувати стійкі реформи, і, звичайно, уклала Угоду про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС. Тим часом Євразійський економічний союз животіє, охоплений суперечками, і, на погляд його членів, все більше втрачає значимість», – пише екс-прем’єр-міністр Швеції.

«Стосовно Путіна, він був змушений засвоїти урок, який повинен бути ясний з історії: вторгатися в інші країни – не найкращий спосіб заводити друзів. Україна, яка завжди була дещо розділена, тепер об’єдналася в своєму спротиві Росії. Нове покоління українців зростає, сприймаючи Росію як ворога, а не як друга», – констатував Більдт.

Крім того, він зауважив, що Путіну, звісно, хотілося б, щоб його запам’ятали в історії як лідера, який забрав Крим: «Подивимося ще – питання Криму відкрите. Однак Путін втратив все інше. Війська НАТО розміщуються в трьох країнах Балтії та Польщі. Європа збільшує оборонні витрати. Грузія щойно отримала «безвіз» із ЄС. Навіть Білорусія починає ставати неспокійною».

«І велика країна Україна ніколи не повернеться до Кремля. Я не здивувався б, якби історики майбутнього сприйняли це як ще вагомішу геополітичну катастрофу, ніж смерть СРСР. Розпад Радянського Союзу був, рано чи пізно, неминучий. Однак українського лиха можна було уникнути. Воно – творіння рук людини з Кремля», – резюмував політик.

Коментарi

Коментарiв