Луценко на посаді Генпрокурора запам’ятався бажанням видати бажане за дійсне – політолог

416
Експерт проаналізував рік прокурорства Луценка

За перший рік роботи у Генеральній прокуратурі України Юрій Луценко ініціював початок реформи прокуратури, але більше запам’ятався прагненням видавати бажане за дійсне. Таку думку висловив політолог Володимир Цибулько, оцінюючи перший рік прокурорства Луценка.

«Багато незавершених сценаріїв Луценко намагався видавати за вже завершені, і на цьому він дещо обпікся. Це стиль політика, а не керівника прокуратури. Луценко – не з прокурорської корпорації, а політик. Однак слід визнати: хоч він і людина ззовні, але все ж зміг змусити почати реформуватися довірену йому структуру», – підкреслив політолог.

За його словами, важливо, що вдалося підвищити активність на міжнародному напрямку і залучити в ГПУ американського прокурора Богдана Витвицького.

Також Цибулько зауважив, що ключовою для Луценка залишається справа Януковича і його соратників.

«Початок великої роботи по Януковичу, успішний суд у Краматорську, передача конфіскованих коштів на користь держави – серед успіхів ГПУ. Для Луценка важливий не тільки початок заочного засудження Януковича, а розгляд цієї справи як справи організованої злочинної групи. Не виключено, що незабаром почнуться процеси по членах команди Януковича. Це може бути цікавий прецедент», – зауважив у коментарі Слову і Ділу фахівець.

«Якщо Луценко успішно завершить справу організованої злочинної групи Януковича – це буде серйозний аргумент для успішного переобрання Порошенка на новий президентський термін, а сам Луценко зможе претендувати на один із високих постів в державі», – зазначив експерт.

«Піти зараз із ГПУ Луценко не може. Його прихід до цієї структури був пов’язаний з тим, що спроби людей з правоохоронним бекґраундом реформувати цей орган виявилися безуспішними. Якщо Луценко піде з ГПУ – він повинен буде піти і з політики. А от якщо він проведе реформи в прокуратурі, то забезпечить собі шанс продовжити успішну політичну кар’єру», – пояснив політолог.

На його переконання, серед недоліків у роботі ГПУ можна виокремити конфлікти з іншими правоохоронними структурами.

«Прокурорська корпорація, за своєю суттю, дуже ревнива до появи нових інститутів, зокрема й антикорупційних. У ГПУ явно роздратовані появою Державного бюро розслідувань, яке вже скоро має бути створене», – стверджує Цибулько.

Він також уточни, що ДБР забере собі частину функцій прокуратури, відповідно коло повноважень ГПУ звузиться.

«Річ у тім, що Генпрокуратура якраз заробляла бали на тих функціях, які у них не сьогодні – завтра заберуть. Тож присутнє невдоволення зміною функцій. Відповідно можлива боротьба за повноваження і неготовність перекваліфікуватися», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв