Ілларіонов лякає Україну загрозою авторитаризму

536
Старший науковий співробітник Інституту Катона (США) Андрій Ілларіонов

Нинішня ситуація в Україні набагато небезпечніша, ніж була ще три роки тому, оскільки сьогодні українське суспільство уже готове прийняти авторитарний режим, однак невідомо, чи зможе воно йому протистояти. Таку думку висловив старший науковий співробітник Інституту Катона (США) Андрій Ілларіонов.

«Нині Україна перебуває у дуже небезпечному становищі. Більше того, ситуація в країна набагато складніша, ніж була ще три роки тому. Можливо хтось думає, що на початку війни було важче, але це не так. Оскільки сьогодні українське суспільство уже готове прийняти авторитарний режим», – запевнив фахівець.

За його словами, нині вкрай важливо, щоби Україна зберегла свою демократичність.

«Я не впевнений, чи в українському суспільстві сьогодні достатньо сил, щоби протистояти авторитарним тенденціям. Зокрема, я не вірю що такі сили є у чинної, або ж прийдешньої влади», – підкреслив Ілларіонов в ефірі телеканалу ZIK.

Він переконаний, що сьогодні більшість українців набагато бідніші, ніж були ще три роки тому. Тому, нестабільна ситуація в Україні, окрім війни, спровокована й зубожінням населення.

«Ще навесні 2014 року, коли я спілкувався з волонтерами, то чимало із них говорили, що задля підтримки бійців АТО вони продали все своє майно, а тепер, коли їм вже нема що продати, то й і підтримувати армію вони не в змозі. То що ми маємо сьогодні? Сьогодні більшість українців набагато бідніші, ніж були ще три роки тому», – стверджує фахівець.

«Їм бракує грошей, навіть щоб вижити, я вже не говорю про те, що вони повинні фінансувати ще й війну. Тому, я ще раз скажу, що ситуація набагато складніша. У психологічному та ідеологічному значеннях, а також в економічному плані», – резюмував науковець.

Коментарi

Коментарiв