Про що важливе промовчав Порошенко на прес-конференції

676
Порошенко не відповів фактично на жодне важливе питання на прес-конференції

Прес-конференція Президента України Петра Порошенка завершилася без сенсацій: на незручні питання глава держави відповідав впевнено, а ЗМІ були досить компетентні і ставили найбільш актуальні питання. Про це розповів політичний експерт Олександр Радчук.

«За годину і 57 хвилин Президент зміг відповісти на три десятки питань. Однак відчувався вакуум навколо кількох важливих тем, про які Президент цього року не згадував або згадав дуже обережно. Зокрема, нічого не сказано про зміну складу ЦВК. При цьому в червні буде три роки з дати закінчення повноважень більшості її членів, включаючи голову», – підкреслив політолог.

Він зауважив, що у залишилася і реалізація судової реформи.

«Відкритим залишається питання створення Антикорупційного суду для розгляду особливо резонансних корупційних злочинів, скоєних високопосадовцями. Вироки й ефективна робота судової гілки влади – це те, чого так і не відчули українці. Тому слова Петра Порошенка щодо впевненого прогресу в судовій реформі поки звучать непереконливо», – висловив думку у статті для Слова і Діла Радчук.

За його словами, було очевидно, що Президент намагається уникати теми відносин із законодавчою гілкою влади і з його фракцією зокрема.

«Неперсональні голосування, відсутність нардепів у сесійній залі під час важливих голосувань, заміна Гриніва і відсутність коаліційної більшості – ці проблеми залишилися без належного пояснення з боку Президента», – наголосив фахівець.

На його переконання, останнім часом в оточенні Президента уникають теми парламентської більшості.

«У разі виникнення будь-якого конфлікту нестабільність коаліції призведе до тривалої парламентської кризи, яка може закінчитися достроковими виборами. Тому в АП намагаються не виносити проблемні питання в публічну площину», – стверджує експерт.

Він також додав, що не пролунало важливе питання – коли відбудуться довгоочікувані зміни у виборчому законодавстві. При цьому, Президент уникнув важливої теми – спрощення процедури імпічменту.

«У статті 111 Конституції України механізм процедури імпічменту Президента прописаний, але через його недосконалість достроково відправити главу держави у відставку – завдання майже нереальне», – підкреслив Радчук.

Крім того, він нагадав, що раніше Порошенко охоче говорив на цю тему – навіть коли вже був обраний на пост Президента.

«Більше того, Президент неодноразово наголошував, що необхідне запровадження реальної процедури імпічменту – своєрідний запобіжник від можливого революційного шляху зміни влади. Але чи вдасться главі держави піти на такий сміливий крок зараз – питання, яке поки що залишається без відповіді», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв