Російсько-українська війна: експерт назвав дві небезпечні дати

910
Військовий експерт, аналітик Олексій Арестович

Українська влада мусить зрозуміти, що конфлікт на Донбасі є частиною великої стратегічної кампанії Росії, головна мета якої – нові домовленості з Заходом. Зокрема, в українсько-російській війна є кілька важливих дат – восени вона може спробувати анексувати окупований Донбас, а 2020 року можлива нова експансія Кремля. Цей прогноз зробив військовий експерт Олексій Арестович.

За словами аналітика, якщо оцінювати ситуацію на Донбасі в короткостроковій перспективі, то вже восени вона змінитися радикально. Це пов’язано з тим, що російського президента Путіна на майбутніх виборах може врятувати тільки імідж людини, яка зібрала землі.

«Тому він може розпочати приєднання «ЛНР» і «ДНР», яке буде супроводжуватися введенням російських військ для «захисту співвітчизників». Потім відбудеться референдум з усіма відповідними наслідками. Такий сценарій ретельно опрацьовується російською стороною», – пояснив Арестович у статті для Апострофа.

На його переконання, питання у тому, як буде реагувати українська влада, коли російські війська підуть колоною через кордон, якщо вона досі не визнала Донбас окупованою територією.

«Це значно знижує можливості на міжнародному рівні тиснути на Росію. Також безглуздо говорити про будь-яку відповідальність Путіна, навіть незважаючи на те, що його підпис стоїть під Мінськими домовленостями. До тих пір, поки агресор залишається спостерігачем і гарантом однієї зі сторін конфлікту – жоден документ не матиме для нього наслідків», – підкреслив фахівець.

Він також констатував, що Мінські домовленості перетворилися на звичайний папір, що є рамковою угодою, яка жодною стороною не виконується, але всіх влаштовує.

«Нині Україна не має можливості вийти з Мінських угод, оскільки це буде ударом по репутації німців і французів, що виступають їх гарантами. Україна просто зіпсує відносини з президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Анґелою Меркель, що переобирається на наступний термін», – стверджує експерт.

У цілому, запевнив Арестович, слід усвідомлювати, що кампанія на Донбасі не зводиться до того, кому дістануться Авдіївський коксохім або Луганська ТЕС, а є великою стратегічною грою. Мета цієї кампанії – нові Ялтинські угоди, нові правила гри.

«Тому витрати кількох мільярдів доларів на рік для підтримки війни на Донбасі – це не та сума, яка зупинить Росію при потенційній можливості реалізувати такі глобальні плани. На Заході повільно розуміють, що конфлікт на Донбасі – це не розбірки в межах СНД, а масштабна компанія. І вони готові протидіяти Росії», – резюмував військовий експерт.

Коментарi

Коментарiв