Шахраї і зловмисники захопили ринок міжнародного працевлаштування в Україні – експерт

595
Експерт розповів про сумну статистику щодо працевлаштування в Україні

Ринок міжнародного працевлаштування в Україні поділений на дві нерівні частини. Легальний ринок становить лише 0,8 відсотка, решту – захопили шахраї і зловмисники. У цьому запевнив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

«Ринок міжнародного трудового працевлаштування поділений на дві нерівні частини. Легальний ринок – якщо ви хочете легально виїхати і працювати за кордоном – становить лише 0,8 відсотка! Це реальна статистика. А 99,2 відсотка цього ринку контролюється шахраями, зловмисниками…», – повідомив Воскобойник.

«Якщо ви хочете виїхати на роботу легально, а це право будь-якої людини, ніхто не може змусити вас чекати рік-два-п’ять, коли потрібно годувати сім’ю вже і зараз. Якщо у людини є бажання поїхати на роботу за кордон, вона має звернутися до компанії, у якої є ліцензія, вона повинна обов’язково укласти договір і оплатити послуги у безготівковий спосіб», – підкреслив експерт в ефірі ток-шоу «Інша країна».

Натомість, додав він, в Україні усе відбувається з точністю до навпаки. Наприклад, у Києві діє компанія, яка має відповідну ліцензію, а у певному місті в іншому кутку України, прикриваючись цією ліцензією, обіцяють людині працевлаштування, скажімо, у Польщі. У людини беруть готівкою кошти – і зловмисники зникають.

«Проблема, напевно, більше полягає у тому, що наші громадяни не зовсім компетентні у тому, що відбувається», – наголосив фахівець, зауваживши, що нині сформувався тренд на виїзд людей із України.

Крім того, він згадав про інформацію від екс-очільниці української Національної поліції Хатії Деканоїдзе про те, що 85% злочинів в Україні вчиняють безробітні.

«А чи можна вважати працюючою людину, якщо вона отримує 3200, реально грошей вона отримує 2600 і має заплатити 2500 за комунальні послуги? Чи працює ця людина? Що робити цим людям? І тут я хочу наголосити, що якщо люди мають бажання виїжджати з цієї країни на роботу за кордон – і ні для кого не є таємницею, що мільйони українців хочуть поїхати на роботу за кордон, – то їм слід допомогти зробити це легально, законно, прозоро», – зазначив Воскобойник.

Коментуючи повернення трудових мігрантів назад до України, він навів приклад Польщі, яка має приблизно таку ж кількість населення, як і Україна, але за рівнем ВВП вона нас випередила у 5 разів, за рівнем мінімальної зарплати – у 4,5 рази. І попри те, щороку від 2 до 2,5 мільйона поляків виїжджають на заробітки за кордон – у Німеччину, Англію, країни Скандинавії.

«Вони виїжджають, бо там платять більше. Це міграційний процес, який характерний не лише для нашої країни», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв