Марина Данилюк: Я не жалкую за «ВКонтакте», або Чому парламент зробив багато крутих речей

590
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Я підтримую блокування російських соцмереж. Без яндексів-х*яндексів. Не жалкую за вконтакте, в якому тусила виключно в групах німецької мови заради зручної інфографіки. Не жалкую за Кинопоиском, де інколи було цікаво почитати рецензію на новий фільм і зрівняти з іншими.

Але коли рідна рада утретє чи вчетверте завалює питання санкцій Януковича і 19 соратників, а паралельно палата представників Конгресу США прийняла законопроект про введення санкцій проти Росії та Ірану за фінансову та військову підтримку режиму президента Сирії Башара Асада, а ще уряд Канади підтримав санкції проти Росії за порушення прав людини — я поведінку частини депутатів інакше як бл**ством назвати не можу.

Мамаші вконтактика, які топили, що в групах «Слава Новоросії! не сиділи і на безсмертні марші людей за «п’ятихатку» не запрошували, отримують аргумент. Важливий при чому. Їх сидіння в групах грудного вигодовування і «100 рецептов из муки» здаються цнотливими в порівнянні з провалом санкцій, які прекрасно почувають себе в Москві: п’ють, гуляють, купують котеджі та ходять на російські телешоу поливати колишню державу-працедавця відром помий.

Це я до чого. У вівторок парламент зробив чимало крутих речей. Закрив мейлрушечку, якою користувались і колишні міністри оборони уже після революції і за променад з колорадською стрічкою тепер загрожує штраф у майже мінімальну зарплатню. Однак, треба тримати темп і давити далі. Критики покричати і перестануть. Матусі вконтактика освоять фільтри Інстаграму та групи Фейсбука. Так само зараз після можливого ухвалення закону про наведення порядків у церквах МП – покривали б із місяць бабушки в спідничках і попи з нечесаними бородами і заспокоїлись. Так само фауна АП отримала би купу бонусів, якби на хвилю боротьби з російськими Інтернет-ресурсами, які качали бабло з українців на бомби і БУКи для російської арміі, ухвалила би рішення про українські санкції для Януковича і 19 соратників.

Сьогодні дофіга і трішки депутатів привалили до ради у вишиванках, поробили селфі і розказали Каті Осадчій в кулуарах про традиційні цінності. Дехто, як Ляшко, ще й на закликах до ЄС ухвалити нові санкції проти Росії заради України – зробили порцію відбірного піару. Але саме голосування за санкції є лакмусом, як телекартинка відрізняється від світу інтересів, договорняків та бізнес-квоти. Курченко, Фірташ, Янукович і Азаров можуть спати спокійно поки в нас є такі патріотичні депутати, виключно на словах і заради гарного селфі. А там можна гонорар отримать від того ж Курченка і про боротьбу за Україну розказати ЗМІ Клименка чи Зубрицького).

Джерело: Марина Данилюк-Ярмолаєва

Коментарi

Коментарiв