Справа проти Сталіна в Україні: юрист пояснила, навіщо це потрібно

1637
Юрист пояснила, навіщо ГПУ несподівано відкрила справу проти Сталіна

Кримінальну справу проти радянських діячів Йосипа Сталіна та Лаврентія Берії необхідно для визнання депортації кримськотатарського народу геноцидом на міжнародному рівні. Про це розповіла відомий український юрист Валентина Теличенко, передає Інтерфакс-Україна.

«Ст.442 Кримінального кодексу України передбачає покарання за геноцид, тобто за дії, спрямовані на повне або часткове знищення представників конкретної національності, етнічної, расової і релігійної групи. Це злочин не має терміну давності. Депортація кримських татар 1944 року безперечно містить ознаки геноциду, і важливо довести в суді, що вона саме була геноцидом кримськотатарського народу», – пояснила експерт.

На її переконання, судовий процес щодо депортації кримських татар «потрібен не тільки для нашого суспільства, але і для визнання депортації геноцидом на міжнародному рівні».

Теличенько нагадала, що ст. 442 Кримінального кодексу вже раніше застосовувалася щодо Голодомору.

«У травні 2009 року Головне слідче управління СБУ почало розслідування справи за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-33 років», – підкреслила юрист, додавши, що було допитано 1890 свідків, зібрані тисячі архівних документів, встановлено місця масових поховань жертв Голодомору.

Нагадаємо, нещодавно Генеральна прокуратура України оформила підозру Сталіну і Берії в депортації кримських татар.

У відомстві нагадали, що в грудні 2015 року прокуратура АР Крим почала розслідування у кримінальному провадженні за фактом насильницького переселення 1944 року кримськотатарського народу та представників інших національних груп з території Кримської АРСР.

Коментарi

Коментарiв