Обіцянка-цяцянка: Чому Гройсман блефує щодо своєї відставки

353
Експерт переконаний, що Кабміну Гройсмана нічого не загрожує навіть попри можливе висловлення недовіри

Зробивши гучну заяву про готовність до відставки, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман абсолютно впевнений у відсутності у депутатського корпусу голосів за повернення його назад до Вінниці. А поки залишаються без відповіді інші питання: коли все ж відбудеться формальний звіт уряду, і кого з міністрів звільнять в результаті кулуарних домовленостей. Таку думку висловив політолог Василь Мокан, оцінюючи заяву Гройсмана про готовність піти у відставку в разі провалу пенсійної реформи і його прохання до парламенту розглянути питання недовіри до Кабміну.

«Місяць відпусток минув, депутати повернулися до роботи. Щоб фактично обеззброїти тих своїх опонентів, які публічно вимагають звіту уряду, Гройсман зробив крок на випередження і сам запропонував розглянути це питання», – зауважив політолог.

Він упевнений, що  український Прем’єр має відразу декілька причин для такої сміливості.

«По-перше, Гройсман абсолютно впевнений, що парламент не дасть достатньо голосів за відставку уряду. По-друге, прем’єр знає, що у нього немає реального конкурента, який би мав підтримку 226 депутатів у Раді», – стверджує Мокан..

Також він додав, що уряду було б вигідно пролобіювати ухвалення в парламенті нової річної програми своєї діяльності, щоб забезпечити собі імунітет ще на рік.

«Однак такий сценарій малоймовірний, оскільки до програми уряду, відповідно до Меморандуму України й МВФ, слід було б записати пенсійну, земельну реформу і низку інших непопулярних кроків. Практично неможливо знайти в Раді достатню кількість голосів за таку програму. А в разі її провалу Гройсман опиниться у доволі скрутному становищі», – наголосив експерт у коментарі Слову і Ділу.

Він уточнив, що «фактично в парламенті може відбутися формальний звіт уряду – принаймні, може бути зареєстрована постанова про довіру/недовіру Кабміну, але реально нічого кабінету Гройсмана не загрожує».

На думку фахівця, завдання уряду – до літніх канікул проголосувати за пенсійну і земельну реформи в першому читанні.

«Восени уряд повинен виконати ці зобов’язання перед МВФ для отримання чергових траншів», – зауважив політолог.

«Ініціюючи питання недовіри своєму Кабміну, Гройсман грає на випередження, прекрасно знаючи, що ані йому особисто, ані уряду негативним сценарієм це не загрожує. Зараз тривають кулуарні переговори про перестановки на окремих міністерських посадах. Але глобального «перетрушування» Кабміну не буде», – підсумував Василь Мокан.

Коментарi

Коментарiв