«Цілком таємно»: військовий заявив, що спецслужби знають більше, ніж Президент

1348
Колишній очільник Служби зовнішньої розвідки, генерал армії України Микола Маломуж

Спецслужби будь-якої держави, зокрема України, мають у своєму розпорядженні більше інформації, ніж перша особа. Так, інформація під грифом «цілком таємно» надається президенту країни після ретельної перевірки і виключення можливості розшифровки її джерела. Про це заявив колишній очільник Служби зовнішньої розвідки, генерал армії України Микола Маломуж у коментарі Обозревателю.

Як запевнив військовий, спецслужби мають більше інформації, ніж перша особа в державі.

«Вони мають набагато більший обсяг інформації. Першій особі вони видають не всю інформацію з різних причин, у першу чергу, тому що її достовірність повинна бути підтверджена на 100%, вона повинна бути перевірена десятки разів, щоб президент міг прийняти правильне рішення», – зауважив Маломуж.

«Друге – зашифровка джерела. Якщо джерело надзвичайно важливе, спецслужби не видають цю інформацію, припускаючи, що джерело може бути мимоволі розшифроване», – підкреслив розвідник.

На цьому тлі він розповів про те, як свого часу глава Радянського союзу Микита Хрущов, якому «КДБ доповідав про все», «у бесіді з американцями мимоволі видав інформацію щодо ядерної програми». Унаслідок такого витоку інформації «постраждало джерело СРСР у США, яке цю інформацію добуло для Радянського союзу».

Крім того, генерал наголосив, що усе, сказане про інформацію, яку надають спецслужби, можна застосувати і до України: «Точно так само і у нас».

«Правда, в певні періоди у нас були дуже кон’юнктурні керівники країни, вони хотіли видобувати якусь інформацію, часто з політичним підтекстом, зокрема проти своїх опонентів. Часто спецслужби добували для них специфічну інформацію щодо окремих політиків, осіб, опонентів за кордоном та інше», – пояснив фахівець.

«Ми ніколи не ризикували видавати інформацію, яка могла б привести до розшифровки під час доповіді резиденту України», – резюмував військовий.

Коментарi

Коментарiв