Стратегія Путіна щодо Донбасу кардинально змінилася – політолог

2038
Російський політолог, публіцист, учений Андрєй Піонтковскій

Ситуація на Донбасі може кардинально змінитися лише тоді, коли Владімір Путін залишить посаду президента Росії. Коли слід цього чекати і чому путінська еліта готова відвернутися від свого лідера заради нової угоди із Заходом – пояснив російський політолог Андрєй Піонтковскій.

За словами експерта, стратегія Путіна по Донбасу змінилася кілька місяців тому, коли він зрозумів, що Київ ніколи не погодиться на те, щоб впихнути квазіреспубліки назад до складу України.

«Що стосується заяв ватажків так званих ЛНР і ДНР, то варто не на слова дивитися, а на дії. Тим більше, Плотницького і Захарченка, які часто ретранслюють не позицію Кремля, а позицію свого алкогольного отруєння», – підкреслив Піонтковскій у статті для Апострофа.

На його переконання, українська влада зробила правильні кроки щодо заборони низки російських сайтів, зокрема і соцмереж.

«Соціальні мережі і гундяївська церква – це інструменти агресивної війни. Важко уявити, щоб у 1941 або 1942 роках під час війни Росії з Німеччиною в Росії працювали німецькі радіостанції», – зауважив фахівець.

«Путін зазнав низки зовнішньополітичних поразок: ідеологія «русского міра», «Новороссія» луснули, різко погіршилися відносини з Заходом і будуть ще погіршуватися. Зараз створена комісія Конгресу з розслідування не тільки російського втручання у вибори, але російської діяльності взагалі», – наголосив політолог.

У цілому, стверджує він, нині в РФ ситуація класичного палацового перевороту: вся путінська верхівка залежить від відносин із Заходом, вони прекрасно розуміють, що без зміни путінського бренду Захід на відновлення відносин не піде.

«Тому Путін 2018 рік не переступить, або його вмовлять не йти на президентські вибори.  Але в зв’язку з цим не варто тішити себе ілюзіями, після відходу диктатора зазвичай до влади приходять такі саме мерзотники. А зміна диктатора – це завжди послаблення і вікно можливостей», – пише Піонтковскій.

«Нова хунта буде готова піти з Донбасу, але не з Криму. І Захід буде на це дивиться якось доброзичливо. Якщо піде без дурнів: виведе війська, прибере бандитів, то Захід більш серйозні санкції зніме, але анексію Криму ніколи не визнає. Ситуація буде така як за радянських часів з Прибалтикою – Сполучені Штати не визнавали анексію цих країн Радянським Союзом», – підсумував публіцист.

Коментарi

Коментарiв