Суд у Гаазі: дипломати прогнозують «оскаженілу політику» Росії

629
Олена Зеркаль зауважила, що РФ намагається вести власну «шалену геополітику» не зважаючи на правила і норми

Росія, як постійний член Ради безпеки ООН, вважає себе практично недоторканою і цинічно розраховує на свою безкарність за грубі порушення міжнародного права, з огляду на обмеженість міжнародно-правових інструментів, які можуть бути застосовані до її поведінки. Про це розповіла заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

Як зауважила Зеркаль, РФ намагається вести власну «шалену геополітику» не зважаючи на правила і норми. Цю позицію російська сторона продемонструвала під час березневих слухань у Міжнародному суді ООН.

«Мета такої поведінки дуже проста: «Ми робимо все так, щоб нам за це нічого не було, для цього стверджуємо і доводимо, що нас тут немає». «Зелені чоловічки», «Бук», зброя – усе це з’являлося на території України з Росії, яка продовжує запевняти світ, що вона тут ні до чого», – пише дипломатка у статті для ZN.UA

Говорячи про те, які інструменти можна використовувати для протидії російській агресії, вона зауважила, що Кремль розраховує на свій статус постійного члена РБ ООН і обмеженість інструментів міжнародного права.

«Росія, як постійний член РБ ООН, вважає себе практично недоторканою і розраховує на безкарність, з огляду на обмеженість міжнародно-правових інструментів, які можуть бути застосовані до її поведінки. Розрахунок цинічний, але небезпідставний. Хіба вдалося Грузії залучити Росію до відповідальності? На жаль, ні», – резюмувала фахівець.

Коментарi

Коментарiв