Експерт: Протестів не буде. Прихильники «ВКонтакте» – не та аудиторія, яка творитиме інтернет-майдан

523
Експерт розповів, за яких умов Україна може дозволити собі розблокувати російські соцмережі

Апелюючи у ситуації заборони низки російських ресурсів до засад свободи слова, варто усвідомлювати, що соціальні мережі – не ЗМІ, а лише інструмент для поширення того чи іншого контенту. Про це розповів медіаконсультант Олександр Піддубний, оцінюючи заборону російських соцмереж і ймовірні умови для зняття блокування.

«Коли «ВКонтакте» абсолютно не регулює поширення відверто ворожих Україні речей і є центром, довкола якого збираються різні групи для ворожої пропаганди і підриву національної безпеки нашої держави, то жодної асоціації зі свободою слова такі ресурси не мають. Не варто закривати очі й на те, що фінансуються ці ресурси близькими до Кремля олігархами. Очевидно, що Україна як держава, яка перебуває у фактичному стані війни з РФ, перш за все, зобов’язана піклуватися про свій національний інтерес», – підкреслив фахівець.

Він нагадав, що іще у часи Першої світової війни в США існували постанови, згідно з якими, коли держава перебуває в стані війни, свобода слова повинна поступитися питанням національної безпеки, інакше держава може зникнути взагалі.

«Нехай умовно ми погодимося з тим, що це боротьба зі свободою слова. Але слід розуміти, що в умовах війни саме національні інтереси стають пріоритетом», – зауважив Піддубний у коментарі Слову і Ділу.

Також експерт додав, що значна й активна частина українського суспільства з 2008 року активно присутня у Facebook.

«Український сектор Facebook сприяв мобілізації українського суспільства для протистояння режиму Януковича. Під час Євромайдану Facebook привернув частину людей, які не були пасивними. Тоді як «ВКонтакте» залишилися люди, байдужі до перспектив України, але податливі до зовнішнього впливу», – констатував фахівець.

На його переконання, своїм рішенням українська влада підштовхнула інертну частину інтернет-аудиторії до прощання з ресурсами, які чинять негативний вплив на настрої наших громадян.

«Протестів не буде. Прихильники «ВКонтакте» – не та аудиторія, яка творитиме інтернет-майдан і боротиметься за свої права в мережі», – стверджує Піддубний.

«Гіпотетично, якщо «ВКонтакте», «Однокласники» та інші подібні до них ресурси визнають, що Крим – це Україна, припинять поширювати антидержавний і антиукраїнської контент і приймуть правила роботи, які має розробити українська сторона, то з часом ці ресурси можуть отримати шанс повернутися до України. Однак сумніваюся, що це відбудеться», – підсумував медіаексперт.

Коментарi

Коментарiв