Вибух у Манчестері вчинив терорист-одинак, а не ціла організація – Control Risks

351
Унаслідок теракту в Манчестері кількість загиблих зросла до 22 осіб, серед загиблих є діти

Вибухи на стадіоні «Манчестер Арена», що прогриміли в ніч на 23 травня, швидше за все спровокував черговий терорист-одинак, а не міжнародна терористична організація. Про це пише CNBC.

Наразі детальна інформація про тих, хто несе відповідальність за вибух, в результаті яких загинули 22 людини, і як мінімум 59 отримали поранення, відсутня. Однак уже відомо, що відповідальність за теракт у британському Манчестері взяла на себе «Ісламська держава», а нападник, який проніс вибуховий пристрій за межі концертного залу, був один і він загинув на місці.

«Імовірність того, що це був скоординований теракт, спланований із-за кордону, вкрай мала», – заявив Річард Феннінґ, генеральний директор консалтингової компанії Control Risks.

На його переконання, число терористів-одинаків, зростає, на це вказують теракти, які нещодавно сталися в Європі. Він пояснив, що «ці люди вибрали замкнутий спосіб життя, їхні захоплення привели до відчуження і розвинули в них бажання заподіювати серйозну шкоду іншим».

Феннінґ також зауважив, що теракти, вчинені одинаками, дуже важко спрогнозувати та їм запобігти.

«Що стосується терактів, які сьогодні відбуваються в Європі, у мотивах, що штовхають людей на їх вчинення, немає ніякої закономірності», – підкреслив фахівець.

Віце-президент компанії, аналітик Фред Бертон, що спеціалізується на боротьбі з тероризмом і корпоративній безпеці, зазначив, що «масштаб стратегічного планування в процесі підготовки вибухів на одному з найбільших закритих стадіонів Європи виявився вражаючим».

«Те місце, яке зайняв терорист-смертник, або де він заклав вибуховий пристрій, було вибране з конкретним наміром убити, тому в цьому випадку можна говорити про добре продуманий план. Це, без сумніву, була дуже успішна операція з точки зору тих, хто її планував», – наголосив Бертон.

Крім того, він додав, що поки слідчі не з’ясують особу терориста, вони не дізнаються, чи немає зараз поблизу інших терористів із поясами смертника.

Коментарi

Коментарiв