Савченко просить Порошенка ветувати скасування її закону

551
Савченко переконана, що скасування закону Савченко суперечить Конституції

Народна депутатка України Надія Савченко переконана, що скасування закону Савченко суперечить Конституції, і просить Президента Петра Порошенка ветувати це рішення Верховної Ради.

Про це ідеться в листі Савченко на адресу президента Порошенка, текст якого вона оприлюднила у своєму Facebook.

За словами нардепа, рішення ВРУ від 18 травня про скасування так званого закону Савченко порушує дію ст. 22 Конституції України. Як зазначає депутатка, «при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

У зв’язку з цим депутатка просить Порошенка накласти вето на рішення парламенту скасувати її закон.

«Звертаю увагу Президента України, як гаранта Конституції України, що він повинен застосувати право вето щодо Проекту Закону, який було прийнято 18 травня аби не допустити порушення конституційних прав українців», – ідеться у повідомленні.

Крім того, вона звернулась до Уповноваженого з прав людини з пропозицією звернутися з цього приводу в КСУ.

Нагадаємо, 18 травня Верховна Рада скасувала так званий «закон Савченко», який передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Автор законопроекту «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення)», народний депутат Антон Яценко під час виступу в парламенті заявив: «Практика показала, що серед 10 тисяч звільнених півтори тисячі скоїли повторні злочини. Фактично ми випускаємо злочинців, які створюють криміногенну ситуацію і збільшують ріст злочинності в країні».

Коментарi

Коментарiв