Стану війни може відповідати не візовий режим, а заборона на подорожі між Україною та РФ – дипломат

561
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

У Раді активно обговорюють можливість запровадження візового режиму з країною-агресором. Однак навіщо насправді політики хочуть це зробити і які міри дійсно потрібні на тлі війни – розповів дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

За словами Яременка, Запровадження візового режиму з точки зору зворотної реакції суспільства для влади навіть безпечніший крок, ніж заборона російських компаній вкупі з їх програмним мотлохом, оскільки «в Росію їздять менше людей, ніж сидять в «Однокласниках».

«Ну, і ті, хто їздять в Росію, напевно, в соцмережах виступають небагато, та й на протести не всі підуть. А ось чи буде у них причина протестувати – це хтозна», – зауважив у своєму Facebook дипломат.

На його переконання, якщо РФ у відповідь на введення Києвом візового режиму захоче залишатися «відкритою для громадян братнього українського народу», і не запровадить дзеркально візовий режим – це одна ситуація. Проте «чомусь здається, що уникнути цього кроку у відповідь Росія не зможе і громадяни України будуть змушені вилаштуватися в черги при російських консульствах в Україні, підстави для існування яких благородно продовжує створювати українська влада».

«У цьому вся суть моменту – без розірвання дипломатичних відносин, без законодавчого визначення російської збройної агресії проти України, що би не вигадувала українська влада – це сприйматиметься як напівкрок, напівзахід, вигадка призначена приховати власну політичну неспроможність», – переконаний фахівець.

Відтак, стверджує він, запровадження візового режиму стане черговою спробою української влади грати на настроях найбільш політично активних громадян, патріотів. Критикувати цей крок буде важко, бо він ніби то в правильному напрямку. Але підтримати і виправдати його буде ще важче.

«Оскільки по суті, стану війни повною мірою може відповідати не візовий режим, а заборона на подорожі між Україною та РФ за винятком тих випадків, на які існує згода українських спецслужб», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв