Українські правоохоронці слабо готові до серйозної загрози теракту – експерт

366
Правоохоронна система працює на фальшиву картинку - експерт

Експерт у галузі безпеки, президент Всеукраїнської асоціації операторів ринку безпеки Сергій Шабовта на тлі масштабного теракту у Великій Британії висловив думку, що українські правоохоронці можуть зіткнутися з проблемами в разі виникнення серйозної загрози.

«У нас є певна екзальтована підготовка до масових заходів, що яскраво спостерігалося при підготовці до «Євробачення» і при святкуванні третьої річниці Революції гідності. Але у мене таке враження, що це більше зовнішня показуха, ніж продумана і спланована оцінка загроз, які реально існують в Україні», – підкреслив фахівець в інтерв’ю Апострофу.

Для приклад він навів ситуацію, коли правоохоронці не змогли попередити зіткнень під час заходів 9 травня. Як зауважив Шабовта, підготовка провокацій навіть не приховувалася організаторами.

«Тоді напрошується питання: якою мірою наша система готова до того, що буде готуватися таємно, без жодних гасел і оголошень? Я боюся, що тут можуть бути проблеми», – попередив експерт.

Крім того, він зазначив, що «правоохоронна система працює на фальшиву картинку» і вказав на явні помилки поліцейських, які вони допустили під час проведення «Євробачення» в Києві. Серед них ідеться про невиправдане «оголення» значних районів столиці, робота поліцейських понаднормово, залучення до охорони порядку іногородніх поліцейських, які не знають особливостей міста.

«Тому я дуже боюся, що стійка тяга до красивих рапортів і псевдопереконливих картинок може зіграти погану роль, якщо виникне ймовірність серйозних терористичних злочинів», – резюмував фахівець у галузі безпеки.

Коментарi

Коментарiв