Трамп може здійснити прорив щодо України своїм візитом до ЄС – екс-помічник Обами

658
Колишній радник Обами розповів, як Трамп може змінити ситуацію в Україні

Дональд Трамп за час перебування на посаді президента США в основному ігнорував «українські питання», такі як незаконна анексія Криму Росією та військова агресія РФ на Донбасі. Однак ціна такого нехтування занадто висока. Про це розповів колишній спеціальний помічник президента Барака Обами у справах національної безпеки Чарльз Купчан, пише британське видання Financial Times.

На думку Купчана, Трампу під час своєї першої міжнародної ділової подорожі, а особливо в Європу, потрібно мати у своєму розпорядженні чітку політику щодо України.

За словами фахівця у галузі нацбезпеки, є п’ять вирішальних складових для дипломатичної угоди щодо України.

«По-перше, Вашингтон повинен грати пряму роль у переговорах і реалізації Мінських угод», – переконаний екс-радник Обами.

Першим кроком адміністрації Трампа у цьому напряму має стати призначення спеціального представника на цих переговорах, додає експерт.

«По-друге, Трамп повинен зобов’язатися зберігати санкції проти Росії, поки вона не виконає свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей, а також переконати європейських партнерів робити те ж саме», – стверджує політолог.

По-третє, на його думку, Вашингтон і його європейські партнери повинні дати зрозуміти Росії, що вона мусить покінчити з насильством на Донбасі перед тим, як Україна надасть регіону автономію.

«По-четверте, за умови, що Москва виконає вимоги, український парламент повинен «просунутися» із необхідним згідно з Мінськими угодами законодавством, включаючи закони про вибори в Донбасі, регіональну автономію Донбасу після виборів і амністію для більшості сепаратистів», – зазначив американський політолог.

«По-п’яте, щодо Криму Захід повинен вдатися до компромісу: зберігати санкції проти Росії, пов’язані з півостровом, продовжувати визнавати незаконно анексовану територію частиною України, але одночасно і намагатися нормалізувати відносини з Москвою, якщо вона реалізує Мінські домовленості», – ідеться у статті.

«Прибувши до Європи з переконливим планом про вирішення конфлікту на сході України, Трамп, ймовірно, зможе зробити неможливе. Якщо він здійснить дипломатичний прорив щодо України, він відразу ж підготує підґрунтя для бажаного поліпшення відносин з Москвою, просуваючи водночас трансатлантичну солідарність», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв