Підлість і абсурд – Геращенко про переговори у Мінську

410
Геращенко розповіла про нахабну поведінку бойовиків у переговорах в Мінську

Представники бойовиків  так званих ДНР і ЛНР зірвали переговори в Мінську в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, які стосувалися звільнення українських заручників, які перебувають в Окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО). Про це повідомила перший заступник глави ВРУ, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

За словами представниці України, бойовики заявили, що вони будуть обговорювати списки на звільнення тільки з представником України Віктором Медведчуком, який сьогодні не зміг взяти участь в засіданні.

Крім того, повідомила Геращенко, представники ОРДЛО вимагають продовження процедури верифікації (перевірки) осіб на обмін, причому навіть тих, які вже знаходяться на волі або переїхали на територію окупованого Донбасу і не можуть бути за законом верифіковані.

Ще однією проблемою, як підкреслила нардеп, є те, що багато ув’язнених або спільники бойовиків, які перебувають в списках на обмін, не хочуть повертатися в ОРДЛО.

«Також в ультимативній формі ОРДЛО вимагає амністії. Про що вони заявили і на гуманітарній підгрупі, і на ТКГ», – зазначила дипломат у своєму Facebook.

Також, пише вона, бойовики вимагають звільнення осіб, яких не може бути передано у рамках мінського процесу: беркутівців, причетних до вбивств на Майдані, винних у трагедії 2 травня, просто вбивць.

«Абсурдність цих дій очевидна. Підлість також очевидна. Це сценарій затягування звільнення заручників», – наголосила віце-спікер.

«Україна вимагає звільнення всіх незаконно утримуваних в ОРДЛО громадян України і заради цього готові передати бойовикам всіх, хто є в списках ОРДЛО, і де українське законодавство дозволяє процедуру помилування. Ми готові в червні вийти на звільнення. Головне згоду і бажання іншої сторони, якого сьогодні не було продемонстровано», – резюмувала Геращенко.

Коментарi

Коментарiв