Україна може призупинити пасажирське залізничне сполучення з Росією – росЗМІ

348
Україна планує призупинити пасажирське залізничне сполучення орієнтовно 1 липня - росЗМІ

Україна продовжує відмежовуватися від РФ – цього разу ідеться про припинення пасажирського залізничного сполучення. Про це пише російське видання Коммерсантъ із посиланням на джерела, близькі до уряду України.

Видання нагадує, що 22 травня згідно з рішенням РНБО «Укрзалізниця» запровадила заборону на вантажні перевезення, зокрема транзит територією України, для низки компаній з Росії.

Зазначається, що Україна планує призупинити пасажирське залізничне сполучення орієнтовно 1 липня.

За словами джерела, причиною такого рішення стане небажання «Російських залізниць» (РЖД) «припинити пасажирські перевезення до Росії із зони АТО і, зокрема, з Донецька, що порушує суверенітет і територіальну цілісність України» (нині з Донецька в російський Таганрог курсує електричка – ред.).

Ресурс стверджує, що активно лобіюють таку ініціативу очільник РНБО Олександр Турчинов і спікер Верховної Ради Андрій Парубій, щоправда у самому «Народному фронті», запевняють журналісти, немає одностайності щодо цього питання.

Крім того, джерело видання у «БПП» зауважило, що «будь-яке загострення відносин з Росією, будь то відключення соцмереж, припинення залізничного сполучення або перспектива введення віз, піднімають рейтинг президента в очах патріотично налаштованого електорату, саме тому подібні теми останнім часом і виникають, незалежно від їхньої економічної доцільності».

Такі плани з боку України поки не підтверджуються та не спростовуються, як у Москві, так і в Києві, в тому числі і в самій «Укрзалізниці».

Також слід зауважити, що для ухвалення такого рішення голосувати в Раді не потрібно, достатньо лише розпорядження від «Укрзалізниці».

Коментарi

Коментарiв