Чому українська влада навряд чи покарає Януковича: думка політолога

348
Експерт переконаний, що українській владі буде складно покарати Януковича

Погана підготовка до судового процесу над екс-президентом України Віктором Януковичем, а також особливості українського законодавства можуть призвести до виправдання колишнього глави держави у Європейському суді з прав людини. Такий прогноз зробив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Ігор Петренко.

«Якщо ж брати ті звинувачення, які інкримінують Януковичу, то головним доказ є його звернення до президента Росії Володимира Путіна з тим, щоб він за допомогою військ «навів порядок» в Україні. Це було на початку березня 2014 року. Але тоді Янукович вже не займав посаду президента України – це звернення громадянина Януковича», – підкреслив експерт.

Також він зауважив, що у сторони звинувачення відсутній оригінал цього документа, а без нього з української процесуального законодавства це зробити неможливо.

Тому, стверджує Петренко, справа дуже швидко зайде в процесуальний тупик, з якого вийти дуже складно.

«Можна знайти суддю, який підвішений люстрацією або чимось іншим, щоб він виніс таке рішення. Але Янукович обов’язково звернеться до Європейського суду з прав людини, який елементарно його виправдає. Українці зі своїх грошей будуть виплачувати компенсацію. ось до чого це може привести», – наголосив фахівець у коментарі Апострофу.

На його думку, справа Януковича – це хороша заснована для піару і політичної кампанії, але правові наслідки цього процесу будуть складними.

Крім того, коментуючи повернення «мільярдів Януковича», експерт підкреслив, що екс-президента винним не визнали, але гроші вже вилучили, що є порушенням презумпції невинуватості.

«Це не відсутність правової культури, а нонсенс. Все робиться, щоб вкидати електорату позитивні рішення. Засідання у справі Януковича і повернення цих грошей зробили в акурат під річницю Луценко», – підсумував представник МЦПД.

Коментарi

Коментарiв