Олексій Арестович: Україні пора виходити з брехливого протиставлення «держава – суспільство»

889
Військовий експерт, аналітик Олексій Арестович

Не користі раді, а задля просвітництва широких народних мас.

Історія з російським програмним продуктом вразила багатьох спостерігачів глибиною нерозуміння цими самими масами логіки дій, які здійснює Кремль у відношенні України.

Масштаби втрати великою кількістю співвітчизників базисного, тваринного відчуття небезпеки, вражають.

Але усе стає ясним, якщо зрозуміти, що саме на втрату нами цього відчуття і спрямована основна стратегія наших опонентів.

Робиться це, зокрема, завдяки масштабуванню задумів, зусиль, інструментів.

Масштабуванню, на яке здатна лише величезна авторитарна держава, де агресивній політиці уряду може бути підпорядкований будь-якій суспільний процес.

Саме величезні масштаби того, що відбувається, надають їм схожість з «природними процесами» розвитку, та й призводять до втрати відчуття небезпеки і створення штучної суспільно-психологічної реальності, в якій є лише «безпека», «задоволення» і «вільний ринок».

Дуже багато людей не розуміє, що якщо у вашому розпорядженні є хай найпримитивнійший інструмент, який, наприклад, здатен робити лише одну операцію, наприклад, калькулятор з однією функцією, але, при цьому, цей інструмент охоплює 13 млн осіб, ви маєте неймовірні можливості по впливу на маси.

Сутність справжньої стратегії – вибудувати ситуацію таким чином, щоб у вас було більше можливостей і більше можливостей їх використовувати, чим у вашого противника.

А ще були б створені потрібні умови для перемоги.

Саме така стратегія 20 років (12 останніх – дуже активно) реалізується Кремлем проти нас з вами.

Проти нас здійснюється операція такого масштабу, що вона лежить за межами сприйняття пересічного громадянина та давно стала схожою на «природні процеси розвитку суспільства».

Можливості Кремля по відношенню до України – фантастичні за об’ємом та глибиною впливу, а умови для такого впливу ми давно вже створюємо добровільно. І вони спрямовані, насамперед, на вироблення у пересічного українця стереотипного, плаского мислення, яке не має підніматися вище повсякденних турбот. А якщо й підіймається – то розмірковування та протест «занадто розумних» мають бути спрямовані у заздалегідь визначені русла.

Багато, хто каже:

– і шо? Ми їх б’ємо на Донбасі, «Руська весна» провалилася.

Але шкода у таких справах має вимірюватися, насамперед, у недоотриманої вигоді.

Вам не приходило в голову, що ми ще не виробляємо, як Франція, та не споживаємо, як Німеччина, саме тому, що десятиліттями добровільно віддаємо агресору власну недоотриману вигоду?.. нездійсненні проекти? Невтілені мрії?..

Українська влада розпочала зворотній процес, намагаючись вирівняти масштаби спротиву з масштабами наступу, а наше суспільство не просто спить, воно вже захищає тих, хто його приспав – на убой.

Пора виходити з брехливого протиставлення «держава – суспільство».

Є соціосистема «Україна» і якщо програємо, програють усі – і суспільство, і держава.

Джерело: Олексій Арестович

Коментарi

Коментарiв