Німеччина відмовилась видати Україні банкіра з злочинного угруповання Курченка

343
Німеччина відмовила в екстрадиції колишнього очільника правління Укрсоцбанку Бориса Тимонькіна

Німеччина відмовила в екстрадиції в Україну колишнього голову правління Укрсоцбанку Бориса Тимонькіна.

Про це в інтерв’ю Українським Новинам повідомив заступник Генерального прокурора Євген Єнін.

«Щодо екстрадиції ми одержали відмову. Причому Німеччина звернула увагу на кілька аспектів при відмові. Зокрема, на нібито тиск із боку представників Генеральної прокуратури, що відвідували Німеччину для проведення допиту Тимонькіна, і його адвокати посилаються на тиск. Наразі ми перевіряємо цю інформацію. Також була акцентована увага на нібито відсутності умов утримання в місці позбавлення волі або місці несвободи, де б Тимонькін перебував до суду. Третій аспект – загроза здоров’ю Тимонькіна у зв’язку із хворобою», – підкреслив прокурор.

За його словами, попри негативне рішення Німеччини в слідстві ГПУ залишаються питання до Тимонькіна.

Крім того, Єнін повідомив, що практики повторного звернення із запитом про екстрадицію в рамках одного кримінального провадження не існує.

Бориса Тимонькіна відносять до злочинного угруповання Сергія Курченко. Йому інкримінують підробку документів та розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Насамперед йдеться про нелегальну торгівлю зрідженим газом.

У червні 2014 Тимонькіна оголосили в розшук. Крім цього, у Німеччині з осені 2013 ведеться слідство за підозрою у відмиванні грошей через фірму Sparschwein Gas GmbH, яка управляє мережею газових автозаправок, які в 2012 році придбала група компаній СЕПЕК Сергія Курченко.

У червні 2015 Тимонькін був затриманий в Німеччині. Тоді німецький суд ухвалив рішення про доекстрадиційний арешт.

Пізніше Тимонькін звернувся до влади Німеччини з проханням про надання йому статусу біженця.

Коментарi

Коментарiв