«Вирішити кардинально»: військовий запропонував два сценарії звільнення Донбасу

851
Експерт оприлюднив два сценарії звільнення окупованих територій Донбасу

Існує два «кардинальних» способи вирішення проблеми війни на сході України, один із яких – політичний. Таку думку висловив колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

Відповідаючи на питання журналіста про те, чи існує спосіб швидкого звільнення окупованих територій Донбасу з мінімальними втратами, військовий запевнив, що це можна вирішити кардинально двома шляхами.

Перший шлях, за словами Романенка, політичний. Для його реалізації має бути прийнято рішення про виведення російських військ із території України «на рівні Путіна, інших учасників «нормандського» формату, а ще краще, якщо – за участі США».

Експерт пояснив, що «політична» практика завершення подібних конфліктів «не нова». Зокрема, її використовували в Індонезії і в Африці.

За словами фахівця, методика передбачає три кроки, які повинні бути зроблені після вирішення питання на рівні глав держав. Перший крок – демілітаризація. Сторони конфлікту повинні бути роззброєні, «присутність зброї на території повинна бути зведена до мінімуму».

Другий крок – розформування недержавних збройних структур. І, нарешті, третій, «дуже важливий» крок – адаптація учасників збройного конфлікту до мирного життя.

«Якщо вони себе не знайдуть у цивільному житті, вони знову придбають зброю, об’єднаються в банди і будуть чинити злочини», – запевнив генерал у коментарі Обозревателю.

Іще один спосіб вирішення проблеми, стверджує військовий, це, умовно кажучи, «шлях Хорватії». Він передбачає два етапи. На першому етапі в зону конфлікту вводиться миротворчий контингент, відновлюється контроль над кордоном, «якийсь час ситуація приходить у відповідний стан».

Другий етап – «у лічені дні опір терористів пригнічується військовим шляхом».

«Але Сербія – не Росія. Якщо Путін буде проти цього сценарію, він продовжить війну. А потенціал збройних сил Росії в рази більший потенціалу України. В Кремлі можуть використовувати цей факт для того щоб почати широкомасштабні дії з колосальними втратами – як у них, так і у нас. Але нам цього, звичайно, не треба», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв