Кримські «братки»: Що принесли Кремль та Янукович на окупований півострів

523
Процес українських змін переживе ще чимало злетів і падінь, успіхів і криз. Але головне – він неминуче буде тривати - журналіст про Крим

Після анексії Криму Росією місцева влада на півострові роками не змінюється, при цьому на материковій частині України цей процес відбувається активно. Про це у статті для Крим.Реалії розповів відомий український журналіст, публіцист, ведучий Віталій Портніков.

«Ось вже де збереглася справжня елітна стабільність. Я б навіть сказав, що Крим сьогодні стабільніший, ніж був при Януковичі – «макіївські», які розділили з кримськими кримінальними кланами управління півостровом, витіснені своїми більш щасливими конкурентами, і керівництво Криму стало таким, яким воно було до впровадження соратників президента-втікача», – підкреслив журналіст.

Як він зауважив, останнє, що Янукович зробив для Криму, то це допоміг замінити «донецького» прем’єра півострова на місцевого «братка».

«На перший погляд, це може виглядати дивно. У Росії роками журилися, що Крим не розвивається, розкрадається, знищується – і в результаті залишили наглядати за півостровом саме тих людей, які його не розвивали, розкрадали, знищували», – підкреслив Портніков.

«Однак такий підхід цілком відповідає логіці путінського «застою» – благодатного періоду для номенклатури, присмоктатися до місць годування мертвою хваткою. Звичайно, це не брежнєвський «застій», а чекістський, час від часу переривається «посадками» то одного, то іншого номенклатурника», – вважає фахівець.

За його словами, кримські «братки» вдало вписалися в путінську вертикаль, і в Кремлі просто не розуміють, навіщо – і головне, на кого – їх міняти.

«Процес українських змін переживе ще чимало злетів і падінь, успіхів і криз. Але головне – він неминуче буде тривати. А кримська влада так і застигне, як муха в російському бурштині», – підсумував публіцист.

Коментарi

Коментарiв