Горбатюк знайшов крайніх у гальмуванні розслідування «справ Майдану»

378
Горбатюк заявив про численні перешкоджання у розслідуванні справ Майдану

Слідство у «справі Майдану» повсякчас стикається з перешкодами у розслідуванні, зокрема і від керівництва Генеральної прокуратури. Про це заявив начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

«Слідство повсякчас стикається з перешкодами у розслідуванні цих справ, ці перешкоди надходять у тому числі і від керівництва Генпрокуратури, зокрема і від Матіоса (головний військовий прокурор України Анатолій Матіос). Із цього приводу я неодноразово надавав Генпрокурору письмові скарги з приводу того, у чому полягають ці порушення. Але на жаль, реагування немає», – зазначив Горбатюк в ефірі 112.

Розповідаючи про перешкоджання роботі, він згадав про розслідування економічних справ.

«Була нарада, на якій жодного обговорення розслідування економічних справ не відбувалося, було складено протокол, після чого цей протокол потрапляє до Матіоса, в нього вносяться завідомо неправдиві дані про те, що слідство неефективне, і справи забираються», – підкреслив прокурор.

«Ще один випадок – розслідування вбивств 19 лютого у Хмельницькому. Впродовж 2.5 років військова прокуратура це розслідувала, оскільки підозрювалися працівники СБУ, врешті-решт дійшли висновку, що «майданівці» самі себе перестріляли», – додав він.

«Наш департамент був змушений забрати собі це провадження і фактично починати розслідування «з нуля», – стверджує представник ГПУ.

Також він зауважив, що нині вже є до десяти рапортів з приводу незаконних дій Матіоса, «однак реагування немає».

«Протягом останнього року я дію у законний спосіб. Але якщо реакції й далі не буде – є Вища рада правосуддя, куди можна звертатися, або якщо є ознаки якихось кримінальних правопорушень – в інший правоохоронний орган. Бо це порушення, на які треба реагувати», – наголосив Горбатюк.

За його словами, Матіос «фактично звинуватив генпрокурора у брехні», заявивши, що результату у розслідуванні «справ Майдану» немає, а Юрій Луценко вважає, що справи просуваються.

«Результати у розслідуванні справ Майдану «є і досить вагомі, робота триває. І далі результати будуть – щодо притягнення винних до відповідальності», – пообіцяв посадовець.

Коментарi

Коментарiв