«Серйозна бацила» – Ступка пояснив любов українців до «голубих огоньків» і кобзонів

514
За словами Ступки, в деяких українцях досі «сидить елемент совковості»

Українці досі люблять дивитися програми на кшталт «Голубого огонька», виступи Йосипа Кобзона та Алли Пугачови через ностальгію за Радянським Союзом. Про це розповів відомий український актор Остап Ступка.

«Є люди, які дивляться і «голубой огоньок», і до театру Франка приходять. Це, напевне, може, якийсь елемент ностальгії. Бо у кожного свої спогади про період існування СРСР. Є, звичайно, елемент людей, які не бажають, категорично не приймають нічого українського, хоча живуть на цій землі. Таких теж є достатньо. Або, звичайно, інерція», – висловив думку автор.

На його переконання, в деяких українцях досі «сидить елемент совковості».

«Повалити пам’ятники – це річ одна. А от повалити пам’ятники у своїй душі – це зовсім інші речі. Я декілька разів наводив такий приклад, що був такий бур’ян. Взяли хороші, якісні машинки для підстригання травички на газонах і підстригли цей бур’ян та сказали: все, давайте будувати незалежність, давайте будувати це, українська мова, самоідентифікація людини, хто вона, що вона, звідки її коріння», – підкреслив Ступка в ефірі Радіо Свобода.

«А совкове коріння лишилося, його не витягнули, тільки зверху підстригли. Тому елемент совковості досі присутній. Люди, які говорять проти чи ще якісь речі, напевне, в них сидить цей елемент совковості, який дуже-дуже серйозна бацила така», – підсумував артист.

Коментарi

Коментарiв