Майже рік після вбивства журналіста Шеремета: чи є шанси розкрити злочин

393
Після вбивства Павла Шеремета минув майже рік, однак зрушень у слідстві і досі немає

Після вбивства Павла Шеремета минув майже рік, однак досі невідомі навіть мотиви злочину. У цьому відмінність цього злочину від справи Гонгадзе чи розстрілу в центрі Києва депутата Держдуми Росії Воронєнкова. Якщо там хоч би орієнтовно можна будувати якісь версії, то тут – суцільні загадки. Про це розповів очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Гонгадзе критикував тодішню владу, мав неоднозначні особисті стосунки з окремими її представниками. Сказати ж, що Шеремет був різким критиком нинішньої влади або перебував у конфліктних стосунках з кимось із видних політичних гравців, – такої інформації немає. То які мотиви і у кого в Україні могли бути, щоб убити Павла Шеремета? Це лишається загадкою. Хоча б з мотивами розібратися», – підкреслив політолог.

На його переконання, імовірно, що виконавців злочину може вже не бути серед живих.

«Варто звернути увагу і на відсутність хоч більш-менш значущої інформації про листування вбитого. А це могло б дати якісь натяки на мотиви», – зауважив Фесенко у коментарі Слову і Ділу.

Він запевнив, що справа Шеремета може мати іншу логіку, аніж, приміром, справа Гонгадзе.

«Відсутність виразних мотивів вбивства робить однією з вагомих версій причетність до злочину спецслужб РФ для дестабілізації ситуації в Україні. Це здається логічним припущенням, але й ця версія поки не підтверджена доказами», – наголосив експерт.

«Є підозра, що у справі Шеремета не зможуть знайти навіть виконавців і справу не буде розслідувано. Слід бути реалістами. Не лише у нас, але й за кордоном аж ніяк не всі подібні резонансні справи розслідуються, якщо по гарячих слідах не вдалося вийти на слід замовників. У цьому разі жодного помітного сліду досі немає», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв