Росія шукає нові больові точки в українському суспільстві – військовий експерт

444
Експерт переконаний, що Росія шукатиме нові слабкі місця в Україні

Наступальних дій із боку Росії на Донбасі не буде. Кремль не має сил і засобів для ведення масштабної війни. Але ескалація окопної або позиційної війни буде, і це дуже серйозно. Тенденція останнього тижня говорить про те, що бойовики змінюють пріоритети. Обстрілюючи об’єкти соціальної інфраструктури та житлові квартали, Кремль шукає нові больові точки в українському суспільстві. Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.

Аналітик констатував, що затишшя на Донбасі було всього кілька днів. Із 1 травня знову спостерігається ескалація військової напруги, і кількість обстрілів зараз складає 50-60 на добу.

«Нині, коли на Росію ніхто не може вплинути, зустріч лідерів «нормандської четвірки» під великим питанням, у Кремля розв’язані руки, щоб впливати на Україну. І щоб знайти нові больові точки в українському суспільстві і таким чином змусити керівництво країни піти на умови Москви в світлі Мінських угод, РФ шукає нові цілі», – підкреслив Жданов у коментарі 24.

Водночас, додав він, із 1 січня 2017 року на Донбасі загинуло 98 бійців ЗСУ. І на це ніяк не реагує керівництво країни і суспільство. Офіційний Київ взагалі робить вигляд, що не помічає таких втрат.

На жаль, наголосив експерт, «ми ховаємо героїв мовчки і нишком».

«Ми продовжуємо виконувати «мирні» Мінські домовленості, зокрема, пункт про заборону відкриття вогню у відповідь. Артилерія бойовиків спокійно виїжджає на вогневі позиції, кілька годин веде обстріл школи і лікарні, розуміючи, що відповіді не буде. Українська сторона буде мовчки ловити снаряди і плакати над убитими і пораненими», – стверджує фахівець.

На його думку, поки політики і дипломати домовляться, Україна покладе половину армії разом з бойовим духом, тому досвід ведення збройних конфліктів говорить про те, що на обстріли ворога потрібно відповідати.

Крім того, зазначив Жданов, під час нещодавньої зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську бойовики вимагали амністії, особливого статусу для Донбасу і місцевих виборів.

«Є така відома формула: Україна – сателіт, і тоді Росія – велика країна, президент якої – геополітик. Але, як тільки з цієї формули випадає Україна, то РФ вже не велика країна, а її президент – не геополітик. Тому сподіватися на те, що Путін нас залишить у спокої, нереально. Для нього це питання політичного життя або смерті», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв