Подорожі «львівського сміття»: як не перетворити Україну на звалище

428
Катастрофа зі львівським сміттям загрожує усій Україні

Експерти б’ють на сполох, оскільки екологічна ситуація в Україні може погіршитися, якщо влада не зробить висновків після львівської трагедії і не звернеться, зрештою, до європейської практики поводження з відходами. Про це розповів директор Київського еколого-культурного центру, Заслужений природоохоронець України Володимир Борейко.

«Від початку до львівської ситуації не зовсім правильний підхід. Міське сміттєзвалище розташоване на території області, за яку відповідає губернатор. Саме він повинен був звертатися до всіх інстанцій щодо того, що є таке звалище, і воно переповнене. А місто – це замовник, воно оплачує і експлуатує звалище. Фактично Львів купив ліцензію. На таких самих умовах туди хто завгодно міг звозити сміття, той же Київ, приміром. Так що в ситуації винен не Львів, а область», – підкреслив фахівець.

За його словами, у цій ситуації помітна політична складова. Це означає, що вирішення питання потрібно шукати у площині вирішення політичних суперечностей.

«Трагедія у Львові – не поодинокий випадок. Скільки людей загинуло під час пожежі у Василькові? Усі вже забули», – констатував Борейко у коментарі Слову і Ділу.

«Сміттєва проблема – це як проблема грипу взимку – є майже у всіх. У Маріуполі в центрі міста щороку горить звалище. У Києві періодично горить сміттєзвалище в Пирогові. І таких прикладів не злічити», – наголосив природоохоронець.

Він додав, що Україна гостро потребує нових сміттєспалювальних заводів і екологічної відповідальності

«В Україні нібито збирають батарейки та інші матеріали. Але питання – навіщо? Адже у нас немає заводу з їх переробки. Навіщо збирати економ-лампочки, якщо в Україні немає їхньої переробки? Роздільний збір потрібен тоді, коли налагоджена переробка вторсировини, чого в Україні немає», – стверджує експерт.

До того ж, заявив він, сама Україна не впорається з цією проблемою, а щоб залучити інвесторів, перш за все, необхідно знизити податки: «Це екологічно важливий бізнес, і космічні податки тут недоречні. Оскільки нині інвесторам невигідно приходити в Україну».

На думку еколога, необхідно ввести штрафи за вивезення сміття в лісосмуги та інші неналежні зони.

«Екологічного виховання у нас ніколи в країні не було, тому доведеться обходитися тільки «батогом» у вигляді штрафів», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв