В Україні атаки хакерів могли мати смертоносний характер – ІноЗМІ про заборону «ВКонтакте»

306
Хакери можуть використати соціальні мережі як знаряддя збору особистої інформації про людей, яких збираються атакувати - експерти

Радикальним кроком України у кібервійні з Росією стала заборона соцмереж «ВКонтакте» і «Однокласники», а також інших російських інтернет-ресурсів. На думку експертів із кібербезпеки, заборонені россайти дуже небезпечні і є стартовими майданчиками для хакерських атак. Про це пише пише кореспондент The Wall Street Journal Томас Ґроув.

За словами фахівців, хакери можуть використати соціальні мережі як знаряддя збору особистої інформації про людей, яких збираються атакувати, і як платформи для розміщення шкідливих програм.

«В Україні подібні атаки могли мати смертоносний характер», – стверджує Ґроув.

Зокрема він зауважив, що після вторгнення Росії на Схід України американська компанія з кібербезпеки CrowdStrike виявила, що російські хакери, ймовірно, пов’язані з угрупованням APT 28, розмістили шкідливу програму в додатку для Android, який поширювався через соцмережу «ВКонтакте».

«Зазначений вірус, за висновком CrowdStrike, міг бути використаний для виявлення місця розташування українських артилерійських одиниць, що зробило б їх потенційно вразливими для вогню», – ідеться у статті.

Відтак, вважає журналіст, кібератаки в Україні стають все витонченішими. Зокрема, нагадав він, наприкінці 2016 року хакери використовували новітні методи, аби вивести з ладу електропідстанцію в Києві.

«Ці випадки в Україні дають можливість отримати інформацію про ворога до того, як він влаштує нові атаки на Заході», – заявив Джон Халтквіст, аналітик компанії з кібербезпеки FireEye.

Коментарi

Коментарiв