«Руська Анна Ярославна»: чому Путін присвоює собі українську історію

1433
Директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович

Директор Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Володимир В’ятрович на тлі заяви президента РФ Владіміра Путіна у Франції про княгиню Анну Ярославну як про «руську» заявив, що вся ідентичність Російської імперії ґрунтувалася нібито на правонаступництві історії Русі.

«Відповідно, тепер, коли Росія намагається відновити свій імперський статус, посягання на українське минуле, на історію Київської Русі є абсолютно очевидним», – підкреслив історик у статті для Апострофа.

За його словами, метою подібних заяв Путіна є демонстрація того, що Росія нібито має давню історію на відміну від України.

«Якщо показати, що київська княжна Анна Ярославна, виявляється, була діячкою російської історії, то і Київ є частиною Росії і російської історії», – пояснив В’ятрович.

Крім того, він зауважив, що це не випадково було зроблено у Франції — потрібно проявити древні зв’язки, які були між Росією та європейським світом.

«Хоча ми прекрасно розуміємо, що Росія – держава, яка тривалий час ізолювала себе від будь-яких європейських впливів», – наголосив фахівець.

Коментарi

Коментарiв