Кремль хоче продемонструвати, що української історії не існує – політолог

405
Путін здійснив показовий візит до Франції для зустрічі з Макроном - експерт

У розмові з Путіним президент Франції Еммануель Макрон дозволив собі досить жорстку риторику, назвавши російські телеканали Russia Today і Sputnik органами пропаганди. У цілому Макрон, можна сказати, був неполіткоректним, однак це пояснюється, в першу чергу, тим, що Макрон хоче, аби його партія «Вперед, республіка» виграла парламентські вибори у червні. Про це розповів директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

За словами фахівця, терміновий візит Путіна до Макрона – показовий. Це було викликано тим, що Макрон уже встиг провести переговори з Ангелою Меркель, а в рамках саміту G7 зустрівся з Дональдом Трампом.

Тобто, додав Магда, президент Франції уже інтегрований у світовий політичний процес, і Путін поспішав продемонструвати, що і він теж учасник цього процесу.

Водночас, коментуючи заяву Путіна про те, що французька королева Анна – донька Ярослава Мудрого – начебто була росіянкою, експерт підкреслив, що Москва прагне перебрати історичних персонажів на себе, продемонструвавши, що начебто української історії не існує.

«Той факт, що Путін намагався публічно привласнити російській історії французьку королеву Анну – доньку Ярослава Мудрого – показовий факт, який свідчить про те, що Росія не збирається поступатися в питаннях історії. Навпаки, Москва прагне перебрати історичних персонажів на себе, продемонструвавши, що начебто української історії не існує. А історія Київської Русі – це історія Росії. хоча відомо, що тоді Москви ще не існувало», – наголосив політолог у коментарі 24.

Крім того, він звернув увагу на те, що Макрон наполягає на черговій зустрічі в «нормандському форматі». Це свідчить про те, як стверджує фахівець, що, на відміну від свого попередника Франсуа Олланда, який грав другим номером після Ангели Меркель, новий французький президент хоче зайняти більш активну позицію.

«Така активізація Макрона в переговорах у «нормандському форматі» може призвести до певних змін, і Німеччина відчуватиме більшу підтримку з боку Франції. Це загострить дискусію, але й збільшить дипломатичний тиск на Путіна. Хоча очікувати, що Путін і російські політики одразу підуть на поступки не треба. Це може стати крахом їхньої політичної кар’єри», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв