Відкритий ринок землі – така ж афера, як приватизація у 90-ті – екс-міністр ЖКГ

910
Олексій Кучеренко заявив, що якщо сьогодні зроблять відкритий ринок землі, то це буде точно така ж ситуація як у 90-х

Відкритий ринок землі – це прямий шлях до того, щоб уся українська земля рано чи пізно сконцентрувалася довкола однієї або кількох людей, які матимуть найбільше грошей. Про це заявив колишній міністр із питань ЖКГ Олексій Кучеренко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі».

«Хочу нагадати, що було в 1992-1994 роках, коли відбувалася так звана приватизація українських стратегічних об’єктів. Тоді українцям видавалися сертифікати. З одного боку – це була ліберальна реформа, мовляв усі стають акціонерами, а з іншого – людей просто загнали в борги, і всі як один продали свої сертифікати. Уже сьогодні ми бачимо, хто скупив ці сертифікати і володіє майном», – підкреслив фахівець.

Він запевнив, що якщо сьогодні зроблять відкритий ринок землі, то це буде точно така ж ситуація.

«Скільки б псевдоліберали не розповідали про важливість відкритого ринку землі, я точно знаю, що це прямий шлях до того, щоб уся українська земля рано чи пізно сконцентрувалася довкола однієї або кількох людей, які матимуть найбільше грошей. Також це прямий та найкоротший шлях до «оптимізації» чисельності сільського населення», – стверджує Кучеренко.

Водночас, член Ради Національного банку України Тимофій Милованов зауважив, що сьогодні головне питання постає не в тому, проводити чи не проводити земельну реформу, а тому, як це зробити щоб уникнути більшості ризиків.

«Чому бояться давати можливість купувати землю юридичним особам? Є припущення, що після цього російський капітал може викупити українські землі. Звісно, така небезпека є, адже потрібно пам’ятати, що відносини з Росією загострені не тільки у військовому аспекті. Україна, поряд з цим, веде ще й активну економічну війну з Російською Федерацією», – зазначив представник НБУ.

Коментарi

Коментарiв