Україна тепер під мікроскопом Європи, і це незручно для чинної влади – політолог

358
Європа буде уважно моніторити виконання нами Угоди про асоціацію - експерт

Угода про асоціацію з ЄС – це політично символічне явище, що надає Україні певні можливості, якими ще треба скористатися, оскільки сама по собі Угода геть не означає, що вже завтра українці стануть краще жити. Про це розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, коментуючи схвалення Угоди сенатом Нідерландів, що відбулося 30 травня.

Економічну частину Угоди підписав Президент Петро Порошенко в червні 2014 року. За ці три роки, підкреслив експерт, Угода принесла свої переваги для України. Збільшився товарообіг між нами і ЄС. Але питання в тому, як влада використає надані механізми, щоб у результаті підвищився добробут українців.

«Повинна бути сформована вдала ефективна експортна стратегія для просування інтересів на європейських ринках. Наші товари повинні відповідати європейським стандартам і бути конкурентоспроможними», – наголосив Кулик у коментарі 24.

Це, додав він, пов’язано з домашнім завданням для України – проведення внутрішніх реформ. У тому числі, реформа правової сфери, ефективна боротьба з корупцією і підвищення інвестиційної привабливості.

«Угода – це фоновий фактор, який може вплинути на формування інвестиційного клімату. А це пов’язано з прозорістю економічних правил гри. Тобто з відсутністю рейдерства, суди мають бути справедливими, повинна бути система бізнес-омбудсмена, створений цивілізований лобізм у питаннях просування своїх інтересів в органах влади, зменшення корупції», – стверджує політолог.

Тому тепер, переконаний він, Європа буде уважно моніторити виконання нами Угоди. Європейські чиновники дивитимуться не на кількість кілометрів у статистичній звітності Володимира Гройсмана, а на якість покриття доріг, які входять у європейські транспортні коридори.

«У Єврокомісії механізми контролю і моніторингу прискіпливі. Європа може ініціювати спеціальні доповіді про виконання Україною своїх зобов’язань. І ці доповіді будуть не зручні для чинної влади. Ми тепер перебуваємо під мікроскопом Єврокомісії», – резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв