Нардеп вказав на головну мету Путіна в Україні завдяки війні на Донбасі

721
Експерт розповів, якої мети хоче досягнути Кремль війною на Сході України

Градус військового протистояння на Донбасі, що постійно підтримується на високому рівні свідчить про бажання Росії вплинути на економічну і соціальну ситуацію в Україні з метою «розкручування» проросійських політичних сил. Таку думку висловив народний депутат, координатор «Інформаційного спротиву» Дмитро Тимчук.

За словами Тимчука, ситуація в зоні АТО нині неоднозначна. Зокрема, усі бачать, що Мінські домовленості перебувають у глухому куті.

«Це, загалом-то, було зрозуміло фактично відразу після їх підписання. Ніякого прогресу ми не спостерігаємо. Я вважаю, що остання спроба якось зрушити цей процес з місця була здійснена восени минулого року, коли нам «нормандська четвірка» пообіцяла, що до кінця 2016 року ми побачимо дорожню карту – документ, який має у деталях розписувати послідовність дій щодо виконання Мінських домовленостей», – підкреслив фахівець в інтерв’ю Апострофу.

Однак, додав він,  е до цього дня, до кінця травня 2017-го, дорожньої карти як такої не існує. Тому будь-які спроби говорити зараз, що «Мінськ» себе ще не вичерпав, переконаний нардеп, є необґрунтованими.

«Що стосується екстраполяції цієї безвихідної політичної ситуації на бойові дії на Донбасі, то ми бачимо, що у Путіна є варіант замороження конфлікту, або ж здачі цієї території, про що верещать ті ж бойовики – злив «Новоросії». Однак високий градус протистояння, який ми спостерігаємо на Донбасі, свідчить про те, що цього не відбувається», – зауважив експерт.

За його словами, якби Путін просто хотів взяти територію під контроль, як він контролює Придністров’я, Південну Осетію та Абхазію, йому, відповідно, потрібно було б заморожувати конфлікт, переходити в стадію Нагірного Карабаху. Але це б означало, що на Донбасі почалася би дуже серйозна деескалація, з можливими перестрілками раз на п’ять років.

«Але ми бачимо, що цього не відбувається. Значить, Путін перед собою ставить інші цілі. Які цілі? Ми поки не розуміємо. Єдина мета, більш-менш логічна – це викачувати з України, по-перше, економічні ресурси, яких вимагає війна, по-друге, використовувати протистояння на Донбас як один з багатьох, але далеко не останній важіль по дестабілізації ситуації в Україні», – резюмував парламентар.

Коментарi

Коментарiв