Україна в часи Медведчука та Януковича погоджувала з Росією важливі призначення – екс-розвідник

509
Колишній розвідник розповів про відносини України та РФ у часи Януковича

Кандидати на ключові пости в Україні у 2002-2005 роках узгоджувалися з керівництвом Росії. Саме тоді главою Адміністрації Президента України був Віктор Медведчук. Ідентична історія повторювалася і 2010 року, коли до влади в Україні прийшов Віктор Янукович. Про це заявив український екс-розвідник, в. о. начальника Головного управління розвідки СБУ 2003 року, генерал-майор Петро Копка.

«При Медведчукові, як пізніше при Януковичеві, всі важливі призначення в Києві, а тим більше – на посаду начальника розвідки, негласно узгоджувалися зі Старою площею в Москві (адміністрація президента Росії)», – заявив генерал-майор.

Він розповів, що коли 2003 року тодішній Президент України Леонід Кучма підписав указ про його призначення на посаду начальника Головного управління розвідки СБУ. Проте тільки-но Медведчук повернувся з відпустки, указ Кучми не віддали на кодифікацію.

«Я був представлений президенту як кандидат на посаду начальника ГУР СБУ. Бесіда з Леонідом Кучмою пройшла успішно. У той же день президент підписав указ про моє призначення. Медведчук тоді був у відпустці, а коли повернувся, не віддав указ на кодифікацію, а без цього указ – не указ, просто папірець з текстом», – підкреслив Копка у коментарі Гордону.

Після цього, за його словами, він вирішив назавжди піти з розвідки.

Він припустив, що Медведчук провів консультації щодо нього з Росією та отримав негативну відповідь.

«Нікому, тим більше Москві, професіонали на такій посаді в Україні не потрібні. А я, вибачте, вважаю себе професіоналом», – наголосив екс-розвідник, додавши, що через два місяці після цього Головному управлінню розвідки був представлений новий начальник, яким став генерал-майор Олег Синянський.

«Я просто написав рапорт про звільнення, відгуляв належну мені відпустку і 31 грудня був звільнений в запас», – розповів колишній працівник СБУ.

Коментарi

Коментарiв