Команда Порошенка шукає стратегії для його обрання на другий термін – політолог

852
Політичний експерт Олександр Радчук

У команді чинного Президента розуміють, що повторити результат 2014 року, а саме виграти вибори в першому турі, Петру Порошенку навряд чи вдасться, тому активно шукають вигідні для нього стратегії для переобрання на другий термін. Про це розповів політичний експерт Олександр Радчук.

«Під час своєї прес-конференції Президент хоч і приховано, але дав зрозуміти, що обмежуватися першим терміном він не має наміру. Але поки що два терміни поспіль на президентському посту втримався тільки Кучма», – нагадав фахівець.

За його словами, поки переконливих конкурентів на посаду Президента у Порошенка не з’явилося.

«Усі його опоненти, якщо вірити результатам останніх соціологічних опитувань, не мають над ним переваги в першому турі виборів. А ось у другому ситуація може змінитися не на його користь. Міцно утримує «срібло» майже у всіх соцопитуваннях щодо президентських симпатій серед громадян з 2015-го року Юлія Тимошенко. На третій позиції – Юрій Бойко», – стверджує Радчук.

«Здивувати виборців серед кандидатів-політиків можуть лідер партії «За життя» Вадим Рабинович і «правий» кандидат Дмитро Ярош. Реальні перспективи могли бути у Саакашвілі. Однак останній до старту передвиборної кампанії-2019 ще матиме низку обмежень, які відповідно до українського законодавства не дозволяють йому брати участь в гонках», – зауважив політолог у коментарі Слову і Ділу.

На його думку, в першому турі для Президента жоден із заявлених конкурентів не складе загрози.

«Є ризики в другому турі у зв’язку з падінням рейтингів Президента. Тому найкращий вихід – шукати зручного конкурента», – висловив думку експерт.

На його переконання, поки єдиним кандидатом, який може виграти вибори у Порошенка 2019 року залишається Тимошенко, у зв’язку з чим вивести її з гри потрібно буде вже в першому турі.

«Інтриги додає і та обставина, що сама Тимошенко може також піти ва-банк і почати заздалегідь домовлятися з конкурентами про об’єднання в ситуативний союз проти нинішнього Президента. Втім, якийсь таємний «пакт про ненапад» може бути підписаний і між командою чинного президента і «Опоблоком». Це зараз чи не єдиний стовідсотковий метод політичної нейтралізації кандидата Тимошенко вже в першому турі», – наголосив аналітик.

«Справжнім «чорним лебедем» для Банкової може стати поява авторитетного кандидата, який не матиме негативного політичного бекграунду або взагалі будь-якого іміджевого шлейфа в політиці», – спрогнозував він.

За його словами, подібна ситуація – найгірший сценарій для всіх кандидатів, адже поява «несистемного» кандидата може змінити всі розклади в довгостроковій перспективі. Однак, стверджує Радчук, очікувати появи «месії» марно, а середовище для зародження такого кандидата вкрай неоднорідна. До того ж Банкова заздалегідь подбала про такий сценарій, вміло запустивши у ЗМІ історію з попередніми «закритими» соцопитуваннями по найбільш рейтингових кандидатах на пост президента.

«Несистемний» кандидат може дуже сильно привернути увагу «втомлених» від синдрому втрати надії українців. І схоже, що боротися з такими тенденціями – ще одна задача на наступні два роки для команди Президента», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв