ГПУ дісталося на горіхи від Transparency International за справу Януковича

328
Очільнику ГПУ Юрію Луценко дісталося за фактичну бездіяльність у справі проти Януковича

Директор Transparency International Хосе Уґас невдоволений роботою ГПУ та українських антикорупційних відомств. На його думку, вони затягують розслідування корупційної діяльності екс-президента Віктора Януковича, при цьому маючи всі необхідні докази і ресурси.

Про це він заявив в інтерв’ю Українській правді.

Уґас дивується, чому в Україні досі не розпочали потужне розслідування проти Януковича, оскільки з часом розібратися у всіх корупційних схемах буде дедалі важче.

До того ж, очільник Transparency International не погоджується із думкою генерального прокурора Юрія Луценка, що коли справу про державну зраду Януковича доведуть до кінця, тоді судити останнього за корупцію буде легше.

«Однак це звучить не дуже логічно, тому що державна зрада – це одна річ, а корупція – інша річ. Можна робити ці дві речі паралельно, якщо забажаєш. Я не розумію, чому вирок у справі про державну зраду має активувати розслідування корупції. Це інший тип розслідування», – підкреслив глава організації.

Крім того, він наголосив, що ГПУ повинна принаймні уявляти, про яку суму від різних оборудок йдеться. Проте, на його думку, Україна ходить по колу, адже розслідування ще не розпочали.

Водночас, Уґас зазначив, що Україна має базову інфраструктуру для боротьби з корупцією – система Prozorro, НАБУ, зобов’язання чиновників подавати е-декларації. Тому він не бачить причин зволікати із гучними антикорупційними розслідуваннями.

«Коли дехто мені говорить, мовляв, «ми не можемо рухатися вперед, бо судді не відповідають», то в мене питання: «Де розслідування щодо діяльності Генеральної прокуратури?». Ми розуміємо, що судова система потребує реформування. Але в короткій перспективі можна запустити антикорупційний суд, який спеціалізується саме на антикорупційних справах. Ефективність його роботи доведена відразу у декількох країнах», – зауважив фахівець.

Серед основних вимог Transparency International як організації до ГПУ є відкриття реєстру розслідуваних справ, аби «реєстр міг прозоро повідомляти громадян і організації, як TI, про те, скільки розслідувань вони мають, на якому етапі ці розслідування, кого і за який тип злочину розслідують тощо».

Коментарi

Коментарiв