Хто може бути замовником на вбивство Окуєва: думка кримінолога

357
У Києві кілер намагався вбити бійців АТО Адама Осмаєва і Аміну Окуєву

Кілер-псевдожурналіст, який намагався вбити командира батальйону імені Джохара Дудаєва Адама Осмаєва, міг бути завербованим російськими спецслужбами. Однак сумнівно, що його послав Кадиров. Загалом найманий вбивця може виявитися просто неадекватною людиною. Про це розповів журналіст-кримінолог Олег Єльцов.

Як стверджує журналіст, у діях цього кілера не видно ніякого професіоналізму. Поки не можна говорити, чи був це кілер Кадирова.

«Кілер же ще не дав свідчення. У Кадирова є виконавці і більш серйозні. Швидше за все, це можуть бути російські спецслужби. Найняли людину, яка зробила наколку на грудях, чого мусульмани зазвичай не роблять. Але у нього не вийшло виконати завдання. Може, він просто божевільний», – висловив думку Єльцов у коментарі 24.

Водночас, додав він, Осмаєва дійсно можна назвати «кровником» Путіна. Ще 2012 року його дружина шукала підтримки, в тому числі, в українських ЗМІ, щоб влада Януковича не передала його Росії.

Тоді, як відомо, спецслужби України і Росії начебто зірвали замах на Путіна, який тоді був прем’єром. Підозрюваних у підготовці замаху було затримано в Одесі. Одну людину, яка дала свідчення на Осмаєва, Україна тоді екстрадувала. Хоча, як зазначає Єльцов, наскільки він представляв загрозу для Путіна – складно сказати.

За словами кримінолога, те, що російські спецслужби себе вільно почувають на території України, не відповідає дійсності. Як він наголосив, іде війна, економічна криза, криворукі реформатори правоохоронних органів, зокрема міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повністю розвалили систему.

«Однак СБУ, судячи з її роботи, відроджується як державна спецслужба. Хоча стріляти будуть ще довго, років 10. На ринок надійшла величезна кількість нелегальної зброї, і цьому можна протиставити тільки закінчення війни, підняття економіки. Тому що безробітні люди готові на все. І багато хто схильний до криміналу», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв