В Transparency International шоковані бездіяльністю України у боротьбі з корупцією

310
Очільник Transparency International Хосе Уґас

Очільник Transparency International Хосе Угас в інтерв’ю НВ зізнався, що очікував від України кращих результатів і дій у процесі боротьби з корупцією.

Уґас розповів, що 2016 року зустрічався із президентом Петром Порошенком, генпрокурором Юрієм Луценком, міністром юстиції Палом Петренком та іншими представниками української влади, щоб оцінити ситуацію.

Тоді він побачив, що українська держава готова створювати антикорупційну інфраструктуру. Тоді ж ГПУ мала намір почати розслідування у кількох найбільш резонансних справах, серед яких і справа екс-президента Віктора Януковича, одного із символів корупції для всього світу.

Очільник Transparency International висловив здивування, що через рік з усіх справ щодо Януковича до суду доведено лише ту, що стосується державної зради. А інші справи, наприклад, про корупцію, повернення активів, виведених його найближчими соратниками за кордон, досі залишаються безрезультатними.

Водночас, додав він, справа про $3 млрд «боргу Януковича», щодо якого Росія судиться з Україною у Британському суді, для України закінчилася незадовільно. Суд не отримав переконливих доказів провини Януковича з боку України.

«Нині я почув від генпрокурора про повернуті $1,5 млрд з рахунків найближчого оточення екс-президента в казну України за рішенням суду останньої інстанції. Але ми не бачили цього судового рішення і не знаємо, звідки прийшли ці гроші, а також на яких підставах вони були повернуті в бюджет країни», – підкреслив фахівець.

За його словами, у цілому, для Transparency International ситуація зі справами Януковича та інших українських корупціонерів виглядає не дуже прозоро. Тому організація звернулася до генпрокурора із пропозицією створити публічний державний реєстр таких справ, щоб обсяг розслідувань Генпрокуратури у сфері корупції був зрозумілий.

«Ми сподіваємося на швидкий результат», – заявив Уґас.

Також він нагадав про питання створення антикорупційного суду також обговорювалося рік тому, і в цьому напрямку нічого не зроблено.

«На зустрічі зі мною генеральний прокурор зазначав, що головними відповідальними особами за відсутність ефективності правосуддя в Україні є суди. І якщо вже генпрокурор говорить про те, що суди не працюють, то створення спеціального антикорупційного суду більше ніж необхідне», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв