Українці досі не почувають себе переможцями – В’ятрович про дискусію стосовно Шухевича

566
Директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович

Після того, як у Києві проспект Ватутіна вирішили перейменувати на проспект Романа Шухевича, навколо постаті останнього знову розгорілися історичні суперечки. До дискусії долучився і очільник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, який порівняв Шухевича з Пілсудським, Бегіним, Маннергеймом та Вашингтоном.

«Усі очолювали визвольний рух свого народу, вдавалися до радикальних методів боротьби, помилялися, укладали різного роду тактичні союзи, які змінювалися, але не суперечили стратегічній меті – свободі свого народу», – підкреслив історик у своєму Facebook.

«Різниця лиш в тому, що Пілсудський, Бегін, Маннергейм та Вашингтон вважаються переможцями, яких, як відомо, не судять. Перемога Шухевича (незалежність України) сталася після його смерті. А те, що він досі є об’єктом гарячих дискусій між громадянами країни, котра з’явилася на мапі завдяки таким, як він, свідчить, що українці досі не почувають себе переможцями», – стверджує В’ятрович.

На його переконання, після Україні ще слід знайти консенсус щодо Романа Шухевича. Однак, вважає фахівець, це станеться лише після поразки Росії.

Коментарi

Коментарiв