Екс-директорку Бібліотеки укрлітератури в Москві визнали винною в «екстремізмі»

415
Наталя Шаріна отримала від російського суду умовний термін

Міщанський суд Москви визнав винною і призначив покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі умовно колишньому директору Бібліотеки української літератури Наталії Шаріній, обвинуваченій в екстремізмі і розтраті коштів установи.

«Суд приходить до висновку про доведеність вини підсудної. Визнати підсудну винною в екстремізмі і розтраті коштів. Призначити Шаріній покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі умовно», – ідеться у вироку судді Олени Гудовшнікової, оголошеному 5 червня, передає Інтерфакс.

Крім того, Шаріній призначено покарання у вигляді випробувального строку на чотири роки.

Позов потерпілої сторони – Бібліотеки української літератури – буде розглянуто окремо.

Сама Шаріна заявила, що вирок їй не зрозумілий: «Розпалювання ненависті – це які це дії? Які дії я провела? Жоден свідок цього не підтвердив, немає жодного доказу. Книги не визнані екстремістськими».

Російська служба ВВС повідомила, що прокурор Людмила Баландіна просила суд засудити 59-річну Шаріну до п’яти років ув’язнення умовно в зв’язку з тим, що вона притягується до кримінальної відповідальності вперше, а також із огляду на її вік.

Крім того, держобвинувач просила заборонити Шаріній обіймати посади, пов’язані з суспільно-політичною діяльністю, строком на три роки.

Захист Шаріної просив повністю виправдати її за всіма епізодами.

Коментарi

Коментарiв