Двоголові «курки» – на дзвіниці Лаври у Києві помітили герб Росії

1423
Києво-Печерську лавру "прикрашає" російський герб

На дзвіниці Києво-Печерської Лаври досі красується герб Російської Федерації – двоголовий орел. Таку цікаву деталь помітила прес-секретар Генерального прокурора України Лариса Сарган.

Відповідне фото Сарган опублікувала на у своєму Facebook.

«А давно на Лаврській дзвіниці з’явилися золоті двоголові «курки» з коронами? Хм… Виявляється, вони там були і раніше, але чомусь в очі так не кидались», – підкреслила речниця Луценка.

А давно на Лаврській дзвіниці з'явилися золоті двоголові курки з коронами? Хм… Виявляється, вони там були і раніше, але чомусь в очі так не кидались.Може тому, що дуже нагадують російських?

Опубліковано Ларисою Сарган 5 червня 2017 р.

У коментарях один з інтернет-користувачів дописав, що має підозру, що цими орлами оздоблювали будівлі за часів Івана Мазепи.

«Такі самі «курки» є і на дзвіниці Софії. Здається, це все справа рук Мазепи. Чисто тобі іронія долі», – зауважив Роман Романюк.

Справді, якщо придивитись, позолочені скульптури, які оздоблюють верхівки римсько-коринфських напівколон Великої лаврської дзвіниці – це двоголовий орел.

Як відомо, двоголовий орел був прийнятий як державний герб 1472 року, а дзвіницю почали будувати 173го і завершили 1745 року.

Коментарi

Коментарiв