Ключі до повернення окупованих територій не слід шукати у Кремлі – грузинський політик

531
Грузинський політик Георгій Вашадзе переконаний, що єдиним шляхом до повернення окупованих територій України та Грузії є розвиток держав

Кремль ніколи не погодиться на територіальну цілісність ні для України, ані для Грузії, тому ми не повинні шукати ключі у Кремлі. Про це заявив грузинський політик Георгій Вашадзе.

Як зауважив Вашадзе, між Україною та Грузією можна провести паралелі, оскільки окремі події відбуваються спочатку у Грузії, потім такі ж – в Україні і навпаки.

«Що ж до стосунків із Росією. Єдине, що хочуть наші країни, – вільно розвиватися. Ми хочемо бути частиною демократичної світової спільноти. Ми хочемо демократії. Натомість Росія хоче нас заштовхнути назад, у зачаровані сіті Радянського Союзу, який не дає вільно розвиватися. Я думаю, що паралелі є: окупація території Грузії, анексія території України», – підкреслив політик в ефірі ZIK.

Він також додав, що прямої анексії, як у Грузії, не було: іще з початку 90-х Росія почала фінансувати і підтримувати сепаратистські рухи у Південній Осетії та Абхазії, згодом там визнали «незалежність» цих територій. Подібне, припускає фахівець, можуть готувати і для Донбасу.

За словами Вашадзе, єдиним шляхом до того, щоб повернути ці території і відновити кордони, є швидкий розвиток держав.

«Економіка, демократія, права людини. Коли люди, які живуть на тих територіях, захочуть повернутися. Ми не повинні шукати ключі у Кремлі. Кремль ніколи не погодиться на територіальну цілісність ні для України, ані для Грузії. Ключі у нас…», – зазначив грузин.

«Коли молодь приїжджатиме, щоб вчитися на території України, на території Грузії; коли пенсіонери думатимуть, що люди набагато краще живуть на території України, на території Грузії, аніж у РФ; коли люди побачать, що бізнес розвивається, є робочі місця, є дохід, немає корупції, є демократія, де я зможу висловити свою думку і мене за це не посадять…», – наголосив Вашадзе, додавши, що якщо Росія продовжуватиме йти таким шляхом, як нині, то рано чи пізно розпадеться зсередини.

На думку політика, під час розпаду РФ гірше, аніж зараз, не буде, оскільки на захоплених Росією територіях кожного дня кидають за грати та вбивають людей: «Ріки крові більшої, аніж сьогодні, не буде, я у цьому переконаний».

Коментарi

Коментарiв