Підозра у держраді і «зрадницький» газовий контракт: що «світить» Тимошенко?

593
Експерт пояснив, що загрожує Тимошенко через скандальний газовий контракт із Росією

Якщо до суті газового контракту між «Газпромом» і «Нафтогазом» є питання, то за формою він прийнятний. Імовірно, і сьогодні аналогічні за формою контракти між росіянами та їхніми європейськими контрагентами продовжують виконуватися. Про це в коментарі розповів директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич, коментуючи намір «БПП» вивчити газовий контракт Тимошенко на предмет наявності ознак державної зради.

«Контракт дійсно містить низку положень, які залишають чимало запитань, і незрозуміло, як вони опинилися в документі. По-перше, дуже великий обсяг газу за принципом «бери або плати». Можна було його зафіксувати на рівні меншому, ніж 52 млрд куб. м на рік. Чому цього не зробили? По-друге, дуже висока базова ціна в 450 доларів у формулі, за якою розраховується вартість газу на квартал для України», – зауважив фахівець.

«Низька кваліфікація чи то чиновників, чи то самої Тимошенко, яка за фактом «благословила» підписання цього контракту, чи то інші фактори тоді зіграли. Але результат такий, який є. БПП має підстави ініціювати таке розслідування», – підкреслив Марунич у коментарі Слову і Ділу.

Проте, додав він, малоймовірно, що ситуація насправді завершиться якимись серйозними наслідками для Юлії Тимошенко.

«Можуть застосувати до лідера БЮТ якісь санкції. Але до колонії, як при Януковичі, її ніхто не поверне», – висловив думку експерт.

На його переконання, нині важливо дочекатися остаточних рішень міжнародного суду у спорі між «Нафтогазом» і «Газпромом» щодо того, хто, кому й скільки повинен заплатити за газ.

«Однозначно Україна все одно платитиме «Газпрому». Може, не весь борг, але платити доведеться. По-друге, не варто забувати, що поки тривав судовий процес, ми купували дорогий реверсний газ. Переплатили за весь час близько мільярда доларів. Хіба це можна назвати перемогою? Єдиний плюс – скасування правила «бери або плати». Але ж протягом дії контракту Україна цю норму не виконувала», – зауважив очільник Інституту енергетичних досліджень.

«Особливих фінансових вигод від рішення арбітражу Україна не отримає. Ніякого перегляду ціни на газ, про який говорив (глава НАК «Нафтогаз України») Андрій Коболєв, не буде. Все це – брехня. Ніхто не знизить ціну, компенсацій не буде, крім, можливо, зниження суми нашого боргу перед росіянами», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв