Рішення про курс на НАТО розраховане на підвищення рейтингу Порошенка – експерт

344
Експерт переконаний, що заяви влади щодо НАТО - черговий популізм

Рішення Верховної Ради щодо повернення курсу на членство України в НАТО – популістське. Це жодним чином не вплине на врегулювання ситуації на Донбасі, лише стане подразником для Росії. Таку заяву зробив військовий експерт Олег Жданов.

Експерт пояснив, що аби стати членом НАТО потрібне політичне рішення керівництва України, зокрема, для початку – подати відповідну заявку.

Як нагадав Жданов, від позаблокового статусу Україна відмовилася ще в грудні 2014 року. Однак за три роки після цього, за його словами, можна було хоча б спробувати подати заявку на вступ до НАТО. Оскільки порядок в Альянсі такий, що після подачі заявки до країни, яка претендує на членство, приїздить спеціальна комісія і проводить аудит – політичний, фінансовий, військовий.

«У травні 2016 року Альянс допоміг Україні скласти стратегічний оборонний бюлетень, який підписав Петро Порошенко. У ньому концептуально викладена реформа Збройних сил. Пройшов рік, що зроблено? Перший пункт – зміна системи управління ЗСУ і перепідпорядкування начальника Генштабу від президента міністру оборони. Так, як у всіх цивілізованих країнах. І як на Україну подивляться в НАТО, якщо ми їх документ проігнорували?», – підкреслив фахівець у коментарі 24.

Саме тому, переконаний він, рішення парламенту розраховано на підвищення рейтингу президента.

Слід зауважити, що кількість українців, які б хотіли колективного захисту і вступу до НАТО, за деякими соціологічними даними становить близько 70%.

«Навіщо нам цей закон, якщо позаблоковий статус і так скасований. Треба подати заявку, потім буде створена програма з підготовки до членства (ПДЧ). Тоді українська влада розумітиме, що конкретно і в які терміни треба зробити для досягнення членства. А так – це мрія. Із таким же успіхом можна прийняти закон про те, що ми будемо сильно любити НАТО і коли-небудь зберемося подавати заявку», – наголосив експерт.

За його словами, цей закон лише зайвий раз подразнить Росію, а потрібне політичне рішення влади.

«Не треба водити за ніс людей. Хочете в НАТО – йдіть і питайте. І це можна зробити без референдуму. Це політичне рішення керівництва країни, яке, бачачи настрої населення, має зробити відповідну заяву про членство в НАТО», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв