На кремлівському столі лежить кілька сценаріїв щодо ОРДЛО – російський політолог

474
Російський політолог Лілія Шевцова

Існує думка, що Кремль міг змінити плани щодо так званих «республік» Донбасу. Про те, чи дійсно Росія розглядає швидше сценарій м’якої інтеграції з підконтрольними «ДНР/ЛНР» територіями за прикладом Абхазії і Південної Осетії, ніж їх включення до складу України, розповіла російський політолог Лілія Шевцова.

За словами Шевцової, очевидно, Кремль розуміє, що опинився в глухому куті зі своїм «донбаським проектом», із якого немає виходу без шкоди для Росії і особисто Путіна.

«Якщо «кримнашизм» ще мав чималу консолідуючу силу і був успішно використаний Кремлем для власної легітимації, то мобілізуючий потенціал донбаського конфлікту сумнівний. Хоча Кремль і намагається знайти нові способи використовувати його для внутрішніх потреб. Але в цілому цей конфлікт стає тягарем для самодержавства. Звідси спроби відвернути увагу від донбаської драми через Сирію, боротьбу з тероризмом…», – підкреслила експерт в інтерв’ю Апострофу.

Однак, додала вона, спроби втекти не є рішенням.

На переконання фахівця, на кремлівському столі лежить кілька сценаріїв щодо так званих ДНР і ЛНР.

«Фактично сепаратистські «республіки» вже включені у російську «тканину», виживаючи за рахунок російського силового і економічного ресурсу. Але вважаю, що Москва не думає їх інтегрувати формально. Це буде зривом Мінських угод і викличе черговий виток санкцій. А цього Москва намагається уникнути. Поки Кремль намагається покласти відповідальність на Київ за провал Мінських домовленостей», – наголосила політолог.

«Зараз виникає новий західний «баланс» у вигляді Макрона – Меркель – Трампа, і Кремль, безсумнівно, буде намагатися нав’язати новому складу «трійки» своє бачення донбаського конфлікту. Цей конфлікт, на жаль, вже став довготривалим чинником світової політики. І ось основна проблема: колективний Захід не знає, як змусити відступити ядерну державу; а сама ядерна держава не знає, як відступити, без втрати обличчя», – резюмувала експерт.

Коментарi

Коментарiв