Спадщина «совка»: як деякі нардепи зароблять на деградації медичної системи

324
Низка політиків усіма силами намагаються гальмувати медичну реформу

Завдання Юлії Тимошенко та її команди – перевибори за будь-яку ціну. Тому фракція «Батьківщина», яка перебуває в агресивній опозиції до чинної влади, робить усе, щоб загальмувати реформи. Більше того, є окремі депутатські групи і парламентарії, які заробляють на деградації медичної системи. Про це розповів політичний аналітик Валентин Краснопьоров, оцінюючи хід впровадження медичної реформи і гальмування з ухваленням відповідних законопроектів.

«Суть медичної реформи – оптимізація коштів, які виділяє країна на медичне обслуговування населення. Оскільки насправді українці не мають безкоштовної медицини, хоч на неї виділяються мільярди гривень. Будь-які зміни ведуть до скорочення фінансових потоків, тому логічно, що їм чиниться опір. У парламентському комітеті з охорони здоров’я присутні серйозні лобісти», – стверджує експерт.

«Сьогоднішній стан медицини вигідний тим, хто заробляє на ньому. Однак політики, які стверджують, що медична реформа розвалить усю галузь, мовчать про те, що система вже давно розвалена, а в тій же Донецькій області за чверть століття незалежності п’ята частина населення просто зникла», – підкреслив політолог у коментарі Слову і Ділу.

Він також додав, що державні кошти, закладені в бюджет на потреби медицини, нині фактично використовуються в інтересах приватного бізнесу.

«Система давно розвалена. Індикатором ефективності досі було ліжко-місце. Україна – перша у світі за кількістю ліжко-місць. Але чи враховано стан цих місць і приміщень, у яких вони розташовані? Суть медичної реформи в тому, що лікарня отримуватиме стільки, скільки пацієнтів у ній насправді обслуговуються, а не за числом ліжко-місць», – зауважив фахівець.

Як він нагадав, чинна система медичного забезпечення будувалася ще за СРСР, однак відтоді час пішов уперед.

«Наразі маємо ситуацію, коли медична система не оптимізована до існуючих реалій. Подекуди доведеться зменшувати кількість лікарень, а десь навпаки – їх має бути більше. Десь доведеться звільняти лікарів, оптимізувати госпітальні округи».

За Краснопьорова, склалися умови, коли потрібно надавати людям якісні медичні послуги з обмеженими фінансовими ресурсами.

«В ідеалі потрібно йти шляхом лібералізації, запровадження приватного медичного страхування. Але в нашій країні зараз жодну революційну реформу не проведеш. Хоча б оптимізувати бюджетні грошові потоки і зробити перші реформаторські кроки, запровадити зміни хоча б у межах існуючої Конституції. Якщо зараз спостерігаємо блокування трибуни і заяви про тотальну «зраду», то можна уявити, що почалося б у Раді, якби було внесено проект закону про страхову медицину чи збільшення обсягів приватних послуг. Із існуючим станом нашої політичної культури і політичної еліти – революційних змін ми не побачимо», – підсумував аналітик.

Коментарi

Коментарiв